Ulft, Netherlands

Verkeersboetes in Duitsland fors omhoog

De verkeersboetes bij verschillende overtredingen in Duitsland worden vanaf volgende maand verhoogd. Automobilisten die harder rijden dan de maximumsnelheid zijn twee keer zoveel geld kwijt aan een bekeuring.
Tim Rondeel | 20 oktober 2021 10:56 | Aangepast op 20 oktober 2021 10:56
"Na een lange strijd tussen het Ministerie van Verkeer en de deelstaten, heeft de Federale Raad besloten om de boetecatalogus te wijzigen", laat de Allgemeiner Deutscher Automobil-Club (ADAC), de Duitse tegenhanger van de Nederlandse ANWB, weten. "In de toekomst gaan snelheidsovertreders, foutparkeerders en chauffeurs die een vluchtstrook misbruiken veel meer betalen." De boetes voor snelheidsovertredingen worden verdubbeld. Bestuurders die tien km/u te hard rijden binnen de bebouwde kom in Duitsland betalen vanaf 9 november dertig euro. Nu bedraagt die boete vijftien euro. In Nederland levert een soortgelijke overtreding een bekeuring van 74 euro op.

Op de Duitse Autobahn en andere wegen buiten de bebouwde kom wacht bij een snelheidsovertreding van tien km/u een boete van twintig euro, nu is dat tien euro. Ook dit boetebedrag ligt in Nederland fors hoger met 69 euro. Ook het boetebedrag bij andere verkeersovertredingen wordt in Duitsland verhoogd. Ook is er een nieuwe boete ingevoerd. Wanneer er in Duitsland een auto geparkeerd wordt op een parkeerplek bestemd voor elektrische auto's of deelauto's terwijl het geen van beide is, betaalt de overtreder 55 euro.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

1 Mei in de Grensstreek: Terrassen vol, activisme afwezig

Op Beursplein 5 in Amsterdam blijft de beurs vandaag gesloten. Niet vanwege activistische motieven o...

Mart Smeets, Flemming en Achterhoekse doedelzakken op Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is donderdagmiddag weer aangevuld met een nieuwe lading artiesten. On...

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Canadese nabestaanden herdenken in Gendringen: ‘Alleen de Nederlanders doen dit, het is geweldig’

Tientallen Canadese doedelzakspelers, tamboers en vendeliers marcheerden woensdag door het centrum v...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...