Ulft, Netherlands

Vereniging toekomst voor het Hessenbad

Regio8 | 28 november 2017 12:52 | Aangepast op 28 november 2017 12:52

"Het is geen reddingsplan", zo benadrukt initiatiefnemer Mart de Kruif. De voorzitter van HC’03 trekt namens de dorpen Hummelo, Voor- en Achter-Drempt en Laag- en Hoog-Keppel de kar tot omvorming naar een vereniging. Door het aanspreken van subsidies komt in totaal 200.000 euro beschikbaar om het achterstallige onderhoud aan te pakken, maar daarmee is het Hessenbad nog niet klaar. "Het tweede is, hoe kun je de exploitatie van het zwembad duurzaam maken op de lange termijn?", aldus De Kruif. "Daar kijken we nu naar."

Om het bad exploitabel en daarmee toekomstbestendig te maken, is het oog gevallen op de verenigingsvorm. "Een verenigingsvorm met het eigenaarschap bij de gemeenschap", zo omschrijft De Kruif het plan. Hij heeft alle hoop dat inwoners van de vijf dorpen samen het Hessenbad kunnen dragen. "Ik ben er heilig van overtuigd dat je met alles wat je hier hebt, met alle mensen die hier wonen en de kracht die je hier hebt, dat je het overeind kan houden. Onderschat nooit de kracht van mensen."

De initiatiefnemers organiseren donderdagavond in de kantine van voetbalvereniging HC’03 een bijeenkomst voor inwoners van Drempt, Hummelo en Keppel om te praten over de plannen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bewoners en anonieme financier willen hotel in Joppekerk voorkomen

De Rooms-Katholieke Kerk in het dorp Joppe staat al jaren te koop. Er ligt een plan van projectontwi...

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...