gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbouwing dorpshuis Azewijn kan starten

9139e887fbe31d4c7ff8fae8197aacc2

Mede vanwege de sluiting van de kerk als ontmoetingsplek voor de inwoners van Azewijn, wil Stichting Dorpshuis Azewijn een plek creëren waar alle verenigingen uit het dorp terecht kunnen. Met behulp van de provincie en de gemeente is de financiering rond en kan de verbouwing beginnen.

Serena Speet |
"Ja dit is natuurlijk dé ontmoetingsplek van het dorp," vertelt bestuurslid Erik Boss. "Hier komt alles samen. Hier zitten alle verenigingen gehuisvest." Ook voorzitter Frans Pruijs benadrukt het belang van het dorpshuis: "Het is eigenlijk de enige ruimte die we nog hebben. Daar hebben we nu ruim tien jaar gebruik van gemaakt en nu zijn we toe aan een stukje renovatie." Tijdens de verbouwing wordt het dorpshuis toegankelijker gemaakt voor mindervaliden: "Zodat die ook overal goed bij kunnen", aldus Boss. Ook de zaal wordt tijdens de renovatie groter.

Naast het geld van de gemeente en de provincie, hebben ook jongeren uit Azewijn met online radio-uitzending Azum FM geholpen met het financieren van de verbouwing. "Die hebben met de kerstdagen een marathon uitzending gedaan waarbij ze 36 uur op de radio waren," vertelt Boss. "Hier waren ook verschillende acties bij. Zo kon je een plaatje aanvragen en kon je een bedrag doneren." Volgens het bestuurslid was dat niet de enige manier om geld op te halen. "Iemand heeft zijn hoofd kaalgeschoren voor het goede doel en er is iemand in een foute kerstlegging door het dorp gaan rennen", aldus Boss.

Heropening
Volgens Stichting Dorpshuis Azewijn staat een grote opening van het dorpshuis al op de planning: "We hopen dat net voor de kermis te kunnen doen dit jaar", laat Pruijs weten. "We hopen dat alles verloopt volgens de plannen en gaat lukken."

Foto: REGIO8

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.