gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbouwde gemeentehuis Oost Gelre geopend

6536fc2314ff0332d69f7ff860f932b7
Redactie REGIO8 |

"Ik sta hier met een grote glimlach", aldus burgemeester Annette Bronsvoort. "We zijn blij dat we weer in het verbouwde gemeentehuis terecht kunnen. Want het ziet er werkelijk heel erg mooi uit." Het traject duurde een kleine twee jaar, waarin verschillende partijen moesten samenwerken. "De belangrijkste uitdaging was: hoe verbinden we de drie bouwdelen?", aldus architect Ellen Schild van Studio Groen+Schild. "De outbouw, de tussenbouw en, zoals het in de volksmond heet, de banaan. Qua sfeer en beleving is dat een belangrijk element." De drie delen zijn nu middels een grote glazen constructie met elkaar verbonden. Verbintenis is een thema wat volgens de burgemeester goed past bij een gemeentehuis.

De burgermoeder benadrukt dat dat standpunt voor zowel de burgers als de werknemers geldt. Bronsvoort: "Een gemeentehuis is niet alleen een werkplek voor onze collega's, maar juist ook de plek waar onze inwoners en bedrijven naartoe kunnen gaan om ons te ontmoeten, om vragen te stellen en diensten van ons te krijgen. Een groot voordeel is dat we nu niet meer op verschillende locaties zitten, maar allemaal onder één dak zitten. Dat werkt prettiger en is nog goedkoper ook." De gemeente houdt op 18 maart een open dag voor haar inwoners. Tot die tijd leggen installateur WSi Techniek en aannemer Marku Bouw de laatste hand aan het pand en omgeving. Björn Hulshof van Marku Bouw: "Buiten nog een beetje straatwerk, maar als 18 maart de bewoners komen is het helemaal finished."

Foto: REGIO8

Lees ook

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.

Waterstofbus-Arriva

Andere cao houdt streekvervoer Achterhoek buiten staking

Ondanks de landelijke staking in het streekvervoer rijden de bussen en treinen in de Achterhoek wel. De reden dat buschauffeurs en machinisten in onze streek wel gewoon rijden komt volgens het FNV doordat in de Achterhoek een andere cao geldt.

HalloweenTuinUlft0

Vuurspuwende draken en draaimolen met clowns in Halloweentuin van Rene uit Ulft

Rene Zweers, wonend aan de Akkerstraat 10 in Ulft, heeft zijn voortuin dit jaar voor het eerst omgetoverd tot een ware Halloweentuin. Met een investering van maar liefst 2.000 euro is er een spookachtige creatie ontstaan waar je je ogen uitkijkt, en dat alles voor die ene feestdag in oktober.

896156c8-e637-4ea3-a2bd-2e71d3c403ce

De Graafschap legt jeugdspeler Van de Weert vast

De Graafschap heeft jeugdspeler Dinand Van de Weert beloont met zijn eerste contract. De 18-jarige verdediger uit Rhenen tekent tot de zomer van 2029 bij de Doetinchemmers. De club heeft een optie om de verbintenis met een jaar te verlengen.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Politie zoekt getuigen van ramkraak bij juwelier in Gaanderen

De politie is op zoek naar getuigen en mensen die mogelijk camerabeelden hebben van de ramkraak bij juwelierszaak Punte in Gaanderen. Bij de kraak waren volgens de politie vermoedelijk vier verdachten betrokken. Het onderzoek is nog in volle gang.