gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbouwde gemeentehuis Oost Gelre geopend

6536fc2314ff0332d69f7ff860f932b7.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik sta hier met een grote glimlach", aldus burgemeester Annette Bronsvoort. "We zijn blij dat we weer in het verbouwde gemeentehuis terecht kunnen. Want het ziet er werkelijk heel erg mooi uit." Het traject duurde een kleine twee jaar, waarin verschillende partijen moesten samenwerken. "De belangrijkste uitdaging was: hoe verbinden we de drie bouwdelen?", aldus architect Ellen Schild van Studio Groen+Schild. "De outbouw, de tussenbouw en, zoals het in de volksmond heet, de banaan. Qua sfeer en beleving is dat een belangrijk element." De drie delen zijn nu middels een grote glazen constructie met elkaar verbonden. Verbintenis is een thema wat volgens de burgemeester goed past bij een gemeentehuis.

De burgermoeder benadrukt dat dat standpunt voor zowel de burgers als de werknemers geldt. Bronsvoort: "Een gemeentehuis is niet alleen een werkplek voor onze collega's, maar juist ook de plek waar onze inwoners en bedrijven naartoe kunnen gaan om ons te ontmoeten, om vragen te stellen en diensten van ons te krijgen. Een groot voordeel is dat we nu niet meer op verschillende locaties zitten, maar allemaal onder één dak zitten. Dat werkt prettiger en is nog goedkoper ook." De gemeente houdt op 18 maart een open dag voor haar inwoners. Tot die tijd leggen installateur WSi Techniek en aannemer Marku Bouw de laatste hand aan het pand en omgeving. Björn Hulshof van Marku Bouw: "Buiten nog een beetje straatwerk, maar als 18 maart de bewoners komen is het helemaal finished."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.