gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbouwde gemeentehuis Oost Gelre geopend

6536fc2314ff0332d69f7ff860f932b7
Redactie REGIO8 |

"Ik sta hier met een grote glimlach", aldus burgemeester Annette Bronsvoort. "We zijn blij dat we weer in het verbouwde gemeentehuis terecht kunnen. Want het ziet er werkelijk heel erg mooi uit." Het traject duurde een kleine twee jaar, waarin verschillende partijen moesten samenwerken. "De belangrijkste uitdaging was: hoe verbinden we de drie bouwdelen?", aldus architect Ellen Schild van Studio Groen+Schild. "De outbouw, de tussenbouw en, zoals het in de volksmond heet, de banaan. Qua sfeer en beleving is dat een belangrijk element." De drie delen zijn nu middels een grote glazen constructie met elkaar verbonden. Verbintenis is een thema wat volgens de burgemeester goed past bij een gemeentehuis.

De burgermoeder benadrukt dat dat standpunt voor zowel de burgers als de werknemers geldt. Bronsvoort: "Een gemeentehuis is niet alleen een werkplek voor onze collega's, maar juist ook de plek waar onze inwoners en bedrijven naartoe kunnen gaan om ons te ontmoeten, om vragen te stellen en diensten van ons te krijgen. Een groot voordeel is dat we nu niet meer op verschillende locaties zitten, maar allemaal onder één dak zitten. Dat werkt prettiger en is nog goedkoper ook." De gemeente houdt op 18 maart een open dag voor haar inwoners. Tot die tijd leggen installateur WSi Techniek en aannemer Marku Bouw de laatste hand aan het pand en omgeving. Björn Hulshof van Marku Bouw: "Buiten nog een beetje straatwerk, maar als 18 maart de bewoners komen is het helemaal finished."

Foto: REGIO8

Lees ook

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.