gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbouwde gemeentehuis Oost Gelre geopend

6536fc2314ff0332d69f7ff860f932b7
Redactie REGIO8 |

"Ik sta hier met een grote glimlach", aldus burgemeester Annette Bronsvoort. "We zijn blij dat we weer in het verbouwde gemeentehuis terecht kunnen. Want het ziet er werkelijk heel erg mooi uit." Het traject duurde een kleine twee jaar, waarin verschillende partijen moesten samenwerken. "De belangrijkste uitdaging was: hoe verbinden we de drie bouwdelen?", aldus architect Ellen Schild van Studio Groen+Schild. "De outbouw, de tussenbouw en, zoals het in de volksmond heet, de banaan. Qua sfeer en beleving is dat een belangrijk element." De drie delen zijn nu middels een grote glazen constructie met elkaar verbonden. Verbintenis is een thema wat volgens de burgemeester goed past bij een gemeentehuis.

De burgermoeder benadrukt dat dat standpunt voor zowel de burgers als de werknemers geldt. Bronsvoort: "Een gemeentehuis is niet alleen een werkplek voor onze collega's, maar juist ook de plek waar onze inwoners en bedrijven naartoe kunnen gaan om ons te ontmoeten, om vragen te stellen en diensten van ons te krijgen. Een groot voordeel is dat we nu niet meer op verschillende locaties zitten, maar allemaal onder één dak zitten. Dat werkt prettiger en is nog goedkoper ook." De gemeente houdt op 18 maart een open dag voor haar inwoners. Tot die tijd leggen installateur WSi Techniek en aannemer Marku Bouw de laatste hand aan het pand en omgeving. Björn Hulshof van Marku Bouw: "Buiten nog een beetje straatwerk, maar als 18 maart de bewoners komen is het helemaal finished."

Foto: REGIO8

Lees ook

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.