gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbouwde gemeentehuis Oost Gelre geopend

6536fc2314ff0332d69f7ff860f932b7
Redactie REGIO8 |

"Ik sta hier met een grote glimlach", aldus burgemeester Annette Bronsvoort. "We zijn blij dat we weer in het verbouwde gemeentehuis terecht kunnen. Want het ziet er werkelijk heel erg mooi uit." Het traject duurde een kleine twee jaar, waarin verschillende partijen moesten samenwerken. "De belangrijkste uitdaging was: hoe verbinden we de drie bouwdelen?", aldus architect Ellen Schild van Studio Groen+Schild. "De outbouw, de tussenbouw en, zoals het in de volksmond heet, de banaan. Qua sfeer en beleving is dat een belangrijk element." De drie delen zijn nu middels een grote glazen constructie met elkaar verbonden. Verbintenis is een thema wat volgens de burgemeester goed past bij een gemeentehuis.

De burgermoeder benadrukt dat dat standpunt voor zowel de burgers als de werknemers geldt. Bronsvoort: "Een gemeentehuis is niet alleen een werkplek voor onze collega's, maar juist ook de plek waar onze inwoners en bedrijven naartoe kunnen gaan om ons te ontmoeten, om vragen te stellen en diensten van ons te krijgen. Een groot voordeel is dat we nu niet meer op verschillende locaties zitten, maar allemaal onder één dak zitten. Dat werkt prettiger en is nog goedkoper ook." De gemeente houdt op 18 maart een open dag voor haar inwoners. Tot die tijd leggen installateur WSi Techniek en aannemer Marku Bouw de laatste hand aan het pand en omgeving. Björn Hulshof van Marku Bouw: "Buiten nog een beetje straatwerk, maar als 18 maart de bewoners komen is het helemaal finished."

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.