Ulft, Netherlands

Veentjes en Terborgseweg flink aangepakt

Regio8 | 1 maart 2017 14:14 | Aangepast op 1 maart 2017 14:14

“Vanaf het station heb je gewoon de kans om een prachtige gastvrije toegang te creëren via de Terborgseweg naar het Ei”, zegt wethouder Ingrid Lambregts over de plannen van de gemeente. De Terborgseweg, die van het station naar het pand van de C&A loopt, moet een zogenaamde rode loper worden van de stad. Het college heeft de raad gevraagd 1,4 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de aanpassing van deze weg. Met dat bedrag moet de weg op meerdere vlakken aangepast worden. “De kans die wij zien is om alle winkels zo vele mogelijk naar één kant te krijgen. Aan de andere kant willen we het op een natuurlijke manier laten gebeuren dat het veel groener gaat worden.” Zoals de situatie nu is, ligt er naast de Terborgseweg nog een parallelweg. In de nieuwe plannen verdwijnt deze en komt er een nieuw breed trottoir voor de winkels. “We willen het mogelijk maken om over de weg heen te blijven rijden, maar tegelijkertijd moet het vriendelijker worden voor de voetganger”, aldus Lambregts.

Van winkelen naar wonen
De Veentjes, dat op nu nog een winkelgebied is, wordt omgetoverd tot een plek om voornamelijk te wonen. “Wat je ziet is dat de Veentjes niet meer het winkelgebied is dat het ooit had moeten zijn. Die conclusie gaan we nu ook trekken.” De gemeente is daarom in gesprek met de winkeleigenaren, om te kijken naar een nieuwe plek. Dat wil niet zeggen dat de winkeliers die op dit moment gevestigd zijn op de Veentjes worden verplicht om te vertrekken. “De legen plinten onderin, daar gaan we als experiment, bekijken of we daar woningen van kunnen maken.”

Ook het oude pand van C1000, waar op dit moment Paintball Doetinchem in gesitueerd, is een doorn in het oog voor de wethouder. “We zijn in overleg met de eigenaar om te kijken of we dat kunnen slopen, om daar beperkte woningbouw voor terug te kunnen laten komen.” Het uitzicht op het Amphionpark moet daarmee worden gecreëerd. Met deze aanpassingen moet de Veentjes aantrekkelijker worden voor de mensen die er wonen.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...