Ulft, Netherlands

Veentjes en Terborgseweg flink aangepakt

Regio8 | 1 maart 2017 14:14 | Aangepast op 1 maart 2017 14:14

“Vanaf het station heb je gewoon de kans om een prachtige gastvrije toegang te creëren via de Terborgseweg naar het Ei”, zegt wethouder Ingrid Lambregts over de plannen van de gemeente. De Terborgseweg, die van het station naar het pand van de C&A loopt, moet een zogenaamde rode loper worden van de stad. Het college heeft de raad gevraagd 1,4 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de aanpassing van deze weg. Met dat bedrag moet de weg op meerdere vlakken aangepast worden. “De kans die wij zien is om alle winkels zo vele mogelijk naar één kant te krijgen. Aan de andere kant willen we het op een natuurlijke manier laten gebeuren dat het veel groener gaat worden.” Zoals de situatie nu is, ligt er naast de Terborgseweg nog een parallelweg. In de nieuwe plannen verdwijnt deze en komt er een nieuw breed trottoir voor de winkels. “We willen het mogelijk maken om over de weg heen te blijven rijden, maar tegelijkertijd moet het vriendelijker worden voor de voetganger”, aldus Lambregts.

Van winkelen naar wonen
De Veentjes, dat op nu nog een winkelgebied is, wordt omgetoverd tot een plek om voornamelijk te wonen. “Wat je ziet is dat de Veentjes niet meer het winkelgebied is dat het ooit had moeten zijn. Die conclusie gaan we nu ook trekken.” De gemeente is daarom in gesprek met de winkeleigenaren, om te kijken naar een nieuwe plek. Dat wil niet zeggen dat de winkeliers die op dit moment gevestigd zijn op de Veentjes worden verplicht om te vertrekken. “De legen plinten onderin, daar gaan we als experiment, bekijken of we daar woningen van kunnen maken.”

Ook het oude pand van C1000, waar op dit moment Paintball Doetinchem in gesitueerd, is een doorn in het oog voor de wethouder. “We zijn in overleg met de eigenaar om te kijken of we dat kunnen slopen, om daar beperkte woningbouw voor terug te kunnen laten komen.” Het uitzicht op het Amphionpark moet daarmee worden gecreëerd. Met deze aanpassingen moet de Veentjes aantrekkelijker worden voor de mensen die er wonen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gretig De Graafschap klaar voor seizoensopener in eigen huis

Op een zonovergoten sportpark De Bezelhorst heeft De Graafschap donderdag de laatste training in aan...

Achterhoekse politie doet mee met Europese flitsmarathon

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland houdt deze week een flitsmarathon in de Achterhoek. Er w...

Doetinchemse binnenstad zoekt verbinder voor de lange termijn

Sinds september vorig jaar is Binnenstadbedrijf Doetinchem opnieuw op zoek naar een nieuwe centrumma...

Nieuwe datum voor invaren Nettelhorsterbrug in Lochem

De provincie Gelderland heeft een nieuwe datum voor het invaren van de Nettelhorsterbrug in Lochem b...

Fietsster gewond bij aanrijding op Ettenseweg in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en een fietsster op de Ettenseweg in Doetinchem, is donderdagmidd...

Scooterrijder gewond na aanrijding met brommerrijder in Gaanderen

Bij een aanrijding tussen een scooterrijder en een brommerrijder in Gaanderen is woensdagavond een p...