gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse Bouwman tevreden over wielrenzomer

74ea3b0b89b334a89c8370d74b0a59e9.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik ben wel in Polen geblesseerd geraakt, daardoor kon ik elf dagen niet fietsen. Dat is wel mijn eerste blessure in lange tijd, dus dat was een beetje balen. Daardoor liep de voorbereiding op de Vuelta ook niet zoals ik het had gepland”, aldus Bouwman. Ondanks zijn blessure aan het zitvlak kon hij starten in de ronde van Spanje, ter ondersteuning van de kopmannen in zijn team.

Aankomend weekend staat zijn laatste koers voor 2016 op het programma, de ronde van Lombardije in Italië. “Het is een zware wedstrijd van 240 kilometer. Robert Gesink en Wilco Kelderman zijn de kopmannen. Die moet ik proberen zo lang mogelijk te ondersteunen. Ik hoop dat dat tot in de finale kan zijn, tot de laatste veertig kilometer. Zodat de jongens een mooie uitslag rijden.” Naar zijn eigen resultaat kijkt hij nog niet. “Nog niet zozeer dit jaar. Als ik ze echt goed kan ondersteunen heb ik een goede koers gereden. Dan heb ik denk ik het maximale eruit gehaald, wat ik op dat moment kan”, zegt de Ulftse topsporter.

Toch is Bouwman nog niet helemaal fit. “Conditioneel wel, maar mentaal is het wel moeilijk om me op te laden voor een lange en zware trainingen, zo aan het einde van het seizoen. Dus ik ben denk ik best wel blij als zaterdag erop zit en ik kan gaan rusten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.