Ulft, Netherlands

Uitschakeling op EK dreigt voor Housheer

Na twee nederlagen in de eerste twee wedstrijden dreigt er uitschakeling voor de Ulftse Dione Housheer met het Nederlands handbalelftal. De ploeg van bondscoach Emmanuel Mayonnade moet dinsdagavond winnen van Hongarije om door te gaan in de poule.
Tijmen Gerritsen | 7 december 2020 11:53 | Aangepast op 7 december 2020 11:53
Eerder sprak de uit Ulft afkomstige Housheer uit hoge verwachtingen te hebben van het toernooi, dat in Denemarken wordt afgewerkt. "Stiekem gaan we natuurlijk wel gewoon weer voor goud", gaf de Ulftse onlangs aan, nadat Nederland in 2019 het WK wist te winnen. Voor Oranje gaat het nu echter de verkeerde kant op, aangezien de eerste wedstrijden verloren gingen tegen Servië (25-29) en Kroatië (27-25). Housheer wist in deze twee wedstrijden vier goals te maken en kwam tot nu toe elke wedstrijd in actie. Op het vorige WK moest Housheer het vooral doen met korte invalbeurten.

Dinsdagavond staat voor Nederland de allesbeslissende wedstrijd tegen de Hongaren op het programma. Aangezien het onderlinge resultaat boven het doelsaldo gaat, heeft Nederland alles nog in eigen hand. De laatste tegenstander, Hongarije, wist zondag overtuigend af te rekenen met Servië (26-38).

Foto: REGIO8

Lees ook

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: 'We investeren in de leefbaarheid'

De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de vo...

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....