Ulft, Netherlands

Powel kijkt over grens voor scoutingnetwerk

Bij de optuiging van het scoutingnetwerk bij De Graafschap wordt er over de landsgrenzen gekeken. Zo wil de voetbalclub zich meer richten op de Duitse markt, zegt scout Berry Powel in de nieuwste editie van de podcast De Naoproat.
Jasper Hazelaar | 1 juli 2022 12:23 | Aangepast op 1 juli 2022 12:23
“Op het vierde niveau lopen er hele interessante spelers”, zegt Powel, in het verleden topscorer, maar momenteel als klankbordlid betrokken bij de Doetinchemse voetbalclub. “Al moet het niet zo zijn dat er straks acht Duitsers in het eerste lopen.” De 42-jarige spits van weleer legt uit wat zijn lidmaatschap van het klankbordgroep technische zaken inhoudt: “Ik heb goed contact met Freek Jansen (ander klankbordlid, red.), waarbij we de directie voorzien van advies. Zo zaten we aan tafel bij de benoeming van technisch manager Peter Bijvelds. Daar hadden we van tevoren een profielschets voor opgesteld en hij tikte elk vakje aan, het leek er zelfs op alsof hij de profielschets zelf geschreven had!”

Onder Bijvelds wordt het scoutingnetwerk weer opgetuigd bij de eerstedivisionist uit Doetinchem, nadat het onder manager voetbalzaken Peter Hofstede tot een minimum was beperkt. "Daarbij hebben we lijntjes uitgegooid naar oud-spelers en mensen die ons een warm hart toedragen”, vertelt Powel, die zich stoorde aan de manier van werken van Hofstede. “Ik hoop dat we daar eind augustus de eerste vruchten van kunnen plukken.”

Daarnaast gaat de oud-spits ook verder in op de selectie voor aankomend seizoen en zijn eigen ambities in de voetbalwereld. Dit en meer in de nieuwe aflevering van de Naoproat. Nu te beluisteren op Spotify!

Foto: REGIO8

Lees ook

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Keuzestress op middenveld De Graafschap richting duel met FC Eindhoven

De Graafschap ontvangt zondag in eigen huis de huidige nummer zestien van de eerste divisie: FC Eind...

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

De Graafschap neemt El Allachi over van FC Den Bosch

Aanvaller Chahid el Allachi speelt na de winterstop voor De Graafschap. De Doetinchemmers nemen de b...