Ulft, Netherlands

Nieuwe drugsdump, meer dan tachtig jerrycans achtergelaten bij Loerbeek

In het buitengebied van Loerbeek zijn donderdagavond meer dan tachtig jerrycans met vermoedelijk drugsafval gedumpt. Eerder in de week werden ook al overblijfselen van drugsproductie achtergelaten in Sinderen, het Duitse Elten en Pannerden.
Jasper Hazelaar | Redactie REGIO8 | 5 januari 2024 16:19 | Aangepast op 5 januari 2024 16:19
In Loerbeek werden de vaten achtergelaten op de Lage Eltenseweg, een zandweg in het buitengebied. Het gaat om 82 jerrycans met daarin chemische vloeistof, meldt de politie ter plaatse. Ook zijn er twee olievaten en enkele pallets gedumpt. Verder onderzoek moet duidelijk maken wat de inhoud van de jerrycans precies is, maar het lijkt wederom te gaan om overblijfselen van de productie van harddrugs. De jerrycans die in Loerbeek zijn gevonden, lijken op de objecten die de afgelopen dagen op andere plekken in het grensgebied zijn achtergelaten.

In Sinderen werd woensdagavond een zeventigtal vaten gedumpt. In Elten werden dezelfde dag 108 jerrycans gevonden. Daarin zaten volgens de Duitse autoriteiten een onbekend zuur- en alkalimengsel. Ook in Pannerden werden tientallen jerrycans gevonden, meldt De Gelderlander. De politie vindt het nog te vroeg om te spreken over een connectie tussen de zaken, geeft een woordvoerder aan.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Lees ook

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...