Ulft, Netherlands

De Graafschap jaagt op eerste overwinning

Na drie nederlagen op rij wil De Graafschap vrijdagavond op de eigen Vijverberg de eerste punten van het seizoen binnenhalen tegen FC Dordrecht. Trainer Adrie Poldervaart is niet van plan om van zijn werkwijze of speelstijl af te stappen en verwacht dat zijn ploeg de rug recht.
Tim Rondeel | 25 augustus 2022 15:49 | Aangepast op 25 augustus 2022 15:49
“We zijn gewoon weer begonnen en hebben weer hard gewerkt”, aldus Poldervaart over de trainingsweek. “We hopen dat we daar een beloning voor krijgen.” Volgens vleugelaanvaller Camiel Neghli is de groep gebrand op revanche na de slechte start van de competitie: “Nu wil je eigenlijk extra graag winnen, misschien dat je te graag wilt, maar ik heb gewoon een positief gevoel in. Het moet wel goed komen.” Neghli is met twee doelpunten de topscorer van de Doetinchemmers. Ondanks de tegenvallende resultaten is de twintigjarige aanvaller blij met zijn rol als basisspeler: “Ik krijg vertrouwen van de trainer dus dat helpt altijd. Het is gewoon lekker dat je goals kan maken en dan hoop je belangrijk voor het team te zijn, dus ook punten te winnen.”

Met FC Dordrecht treffen de Superboeren de nummer veertien van de competitie. “Ik verwacht een tegenstander die met name vanuit de omschakeling gaat acteren met af en toe hoog druk zetten”, analyseert de trainer de tegenstander. “Ik denk dat ze ons het spel zullen laten maken en dat geeft niet, want dat willen wij ook. Maar ik verwacht ook dat de tegenstander denkt: ‘goh, wij gaan naar De Graafschap toe en die hebben nul uit drie’, dus die ruiken ook bloed. En terecht.”

Niet overhoop gooien
Verdediger Xandro Schenk is nog een twijfelgeval door een botsing in de wedstrijd tegen Jong Ajax. Poldervaart wil zijn opstelling nog niet prijsgeven, maar is niet van plan om rigoureus in te grijpen: “We gaan niet alles overhoop gooien en allerlei dingen veranderen met andere poppetjes. Want dat wil niet zeggen dat het dan wel zomaar gaat. Als dat zo is dan had ik dat wel gelijk gedaan. Maar er gaat wel het een en ander veranderen, dat geef ik je wel vast mee.”

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Schouten, Fortes, Hillen, Büttner; Brittijn, Bouihrouchane, De Jong; Neghli, Benschop, Korte.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers va...

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Teruggekeerde Mahi lichtpuntje bij harde nederlaag De Graafschap

De Graafschap heeft maandagavond op bezoek bij VVV-Venlo een fikse tik te verwerken gekregen. In De ...

Warmerdam klaar voor play-offs en laatste maanden als Superboer

De Graafschap heeft zaterdagavond een eenvoudige overwinning geboekt op Jong Ajax. Al na vijf minute...

De Graafschap eenvoudig langs Jong Ajax na flitsende openingsfase

De Graafschap heeft vanavond een eenvoudige overwinning geboekt op Jong Ajax. Op een uitverkochte Vi...