Ulft, Netherlands

Tweede coronaprik gezet in het Slingeland

De vaccinatiecampagne in Nederland komt in vergelijking met andere Europese landen langzaam op gaan. Toch waren er in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem donderdag mensen die al hun tweede prik kregen.
Jasper Hazelaar | 29 januari 2021 09:23 | Aangepast op 29 januari 2021 09:23
"Ik voel mij echt bevoorrecht dat wij de prik al krijgen", zegt longarts Hugo van Bergeijk tegenover Omroep Gelderland. In totaal krijgen 296 personeelsleden van het Slingeland de komende dagen hun tweede vaccinatie. Die tweede prik is belangrijk om goed beschermd te zijn tegen het coronavirus. Van Bergeijk is één van de eerste Achterhoekers die hem krijgt. "Ik krijg hem niet zozeer voor mijzelf, maar vooral om mijn collega's en de patiënten te beschermen”, zegt de longarts. “Zelf ben ik nog relatief jong. Dus ik denk dat ik mezelf toch wel bevoorrecht mag noemen dat we hem mogen krijgen. Eén van de redenen is om het ziekteverzuim laag te houden in het ziekenhuis."

Begin januari zijn in het Slingeland de eerste prikken gezet. Van Bergeijk is één van de weinigen die na drie weken zijn tweede prik krijgt. Anderen krijgen de prik pas na zes weken. De vaccinatiecampagne verloopt allesbehalve snel wordt er al om geconcludeerd. "Dat is jammer, ik vind het moeilijk om daar een oordeel over te vellen, want ik denk wel dat het een logistiek heel ingewikkeld project is”, legt de longarts uit. “Maar we moeten wel de ingezette weg doorzetten, denk ik. Als je naar de landen om ons heen kijkt die verder op weg zijn, dan denk je wel dat er kansen gemist kunnen zijn. Ik denk dat we achteraf moeten kijken waar de pijnpunten liggen."

'Gedrag zal er niet door veranderen'
Over een week of twee moet het vaccin zijn werk gedaan hebben en dan moet de longarts goed beschermd zijn tegen het coronavirus. "Dat wil niet zeggen dat er voor mij andere maatregelen gelden”, zegt Van Bergeijk. “Mijn gedrag zoals dat nu is, zal niet veranderen." De longarts doelt hiermee op het afstand houden, de avondklok en de mondkapjesplicht. De arts kan misschien wel immuun zijn, maar dat zegt niet dat hij anderen niet meer zou kunnen besmetten: "Het is nog niet goed duidelijk of ik besmettelijk kan zijn voor de omgeving en ik denk ook dat eenduidigheid van de regels het belangrijkste is en het beste uit te voeren is.”

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...