gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee avonden de Passie in Zeddamse kerk

5acb33b4dd3383a3a6c7404650bcee48.jpg

De Passie in Montferland, een initiatief van de Protestantse Gemeente ’s-Heerenberg-Zeddam, vindt donderdag- en vrijdagavond plaats in de Sint-Oswalduskerk in Zeddam. Na twee jaar zonder uitvoering kunnen de castleden het verhaal weer spelen.

Charlotte van de Kant |
"De Passie in Montferland is een kleine kopie van The Passion", vertelt Ron van der Blij, organisator en Jezus in de Passie. "Wij brengen de laatste drie dagen van Jezus in beeld met spel, zang en muziek." De muziek wordt verzorgd door het koor Weerklank uit Zeddam. Zij zijn vanaf 2013 al aanwezig bij de Passie in de Sint-Oswalduskerk in Zeddam en zingen vanaf 2014 alle nummers live. "De omvang van de kerk zorgt ervoor dat we veel mogelijkheden hebben met licht en geluid en fantastische beelden kunnen creëren", vertelt van der Blij. In de kerk is plek voor ongeveer 350 tot 400 bezoekers.

Voor de eerste keer is de Passie in Montferland niet één maar twee avonden. "Vanwege de onzekerheid met corona hebben we besloten om er twee avonden van te maken", aldus de organisator. "We hebben in ons achterhoofd gehouden dat je misschien nog 1,5 meter afstand moest houden. We hebben ook gekeken naar de afgelopen zeven jaar, toen hadden we zoveel bezoekers dat de kerk bijna uit z'n voegen barste." Van der Blij geeft aan dat ze er nu vanuit gaan dat de kerk allebei de avonden vol zit.

Aandacht door The Passion
De organisatie van de Passie was bang dat doordat The Passion dit jaar in Doetinchem is en tegelijk valt met de Passie er weinig animo zou zijn voor de voorstelling. "Het tegendeel is waar", geeft van der Blij aan. "The Passion geeft zoveel PR dat wij nu toch ook op de donderdagavond een bijna volle kerk tegemoet zien."

Muziek
In de Passie is onder andere muziek te horen van Stef Bos, Guus Meeuwis en Claudia de Breij. "Dat zijn ook wel liederen die bekend in het gehoor klinken", laat de vertolker van Jezus weten. "Ik denk dat er dan ook best wel weer wat emotie te horen en te zien zal zijn."

Foto: Passie in Montferland

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.