“Politiek is echt machtig mooi. Ik ben dan ook trots dat ik nu op plek zeven mag staan op de lijst voor de Tweede Kamer”, zegt Niesink. Op dit moment is de van oorsprong Ulftse fractievoorzitter in de gemeenteraad van Leeuwarden. Toch is ze nog altijd actief in de Achterhoek, onder meer als gilderaadslid bij schutterij De Eendracht in Ulft. “Wat me stoort aan de Haagse politiek is dat het heel erg op afstand voelt. Het is mijn doel om daar wat aan te doen. Dat de mensen zich weer gehoord voelen en dat het echt over hen gaat in plaats van dat ze elkaar de tent uit vechten”, aldus Niesink.
Kort nadat het bekend werd dat ze hoog op de lijst staat, werd ze bedolven onder reacties. “Een hele mooie reactie vond ik dat mensen zich kunnen herkennen in mij omdat ze zeggen dat ik ‘gewoon ben’.” Het raadslid schroomt zich in haar politiek dan ook niet om een persoonlijk verhaal te vertellen: “Ik weet hoe het is om het moeilijk te hebben en bijvoorbeeld maar een boodschappenbudget van vijftig euro in de week te hebben. Ik wil er zijn voor die mensen die nu niet gehoord worden.”
Blij met plek tien
Waar Niesink stijgt in de rangorde, zakt de Aaltense Holtman. “Het is hartstikke fijn dat ik weer op de lijst sta. Ik ben hartstikke trots en dankbaar. Ik heb zelf aangegeven dat ik erg druk ben, dus ik ben heel blij met dit plekje op de lijst”, zegt hij. Holtman zit in de gemeenteraad van Aalten en werkt fulltime bij de gemeente Zevenaar. Hij is blij met de samenstelling van de lijst: “Alle windstreken worden met deze kandidatenlijst gehoord, samen kunnen we ons geluid laten horen.”
Plekje in Den Haag?
De in Friesland woonachtige Achterhoeker ziet een blauwe stoel in Den Haag wel zitten. “Het is met het presenteren van deze lijst niet alleen ‘kijk mij staan’, ik wil er ook echt met zijn allen voor gaan.” Of een zetel voor iemand die op plek zeven staat haalbaar is? “Het hoogste aantal zetels dat we gehaald hebben is zes. De peilingen zijn nu wat minder. Maar zeg nooit, nooit. Je weet nooit hoe een koe een haas vangt”, zegt Niesink. Holtman: “Ik hoop op vier of vijf zetels, die potentie is er gewoon."