Ulft, Netherlands

Tunnel Winnipegstraat in Doetinchem blijft voor voetgangers

Foto: REGIO8 (archief)
De tunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem blijft een voetgangerstunnel. Dit is duidelijk geworden uit een onderzoek naar de vernieuwing van de tunnel onder het spoor.
Tim Rondeel | 23 juli 2025 11:20 | Aangepast op 23 juli 2025 11:20
In 2023 werd een petitie gestart om de verouderde verbinding onder het spoor aan te pakken. De gemeenteraad ging hierin mee. 600.000 euro werd beschikbaar gesteld en een onderzoek naar mogelijkheden werd gestart. Hieruit bleek dat het een voetgangerstunnel moet blijven. ‘De tunnel is te smal en te laag om veilig langs elkaar heen te fietsen. Zeker met de verschillende soorten fietsen van deze tijd’, zo valt te lezen op de site van de gemeente. ‘We hebben gewerkt aan een ontwerp waarbij het makkelijker is om met de fiets aan de hand door de tunnel te gaan. Er komen langere, veel minder steile hellingbanen.’

Het ontwerp van de nieuwe tunnel, gemaakt door een projectgroep waarin ook de indiener van de petitie zat, is in juni goedgekeurd door het college van Doetinchem. Naast de langere en minder steile hellingen, komt er ook betere verlichting en wordt er meer groen geplant.

De gemeente wil in de zomer een aannemer aanstellen en hoopt in het najaar duidelijkheid te geven over de start van de werkzaamheden aan de tunnel.

Lees ook

Tuincentrum Vriezen opnieuw voorkeurslocatie voor nieuwbouw OBS De Hogenkamp

Het terrein van het voormalige Tuincentrum Vriezen in de wijk Schöneveld wordt door de gemeente Doet...

Raad Doetinchem wil proef Dorpsstraat tegenhouden, aanwonenden dringen aan op doorgaan

De Dorpsstraat in Laag-Keppel blijft een hoofdpijndossier. Bewoners zijn blij met de landbouwsluispr...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...

Brand in tuin Doetinchem snel geblust

In een achtertuin aan de Kloosstraat in Doetinchem is woensdagmiddag brand uitgebroken. Rond 15.00 u...

Brandweer blust bosbrand aan Rekhemseweg in Doetinchem

De brandweer heeft zaterdagmiddag een bosbrand geblust in een bosperceel aan de Rekhemseweg in Doeti...