Ulft, Netherlands

Tijmen Toernooi vindt plek in voetbalwereld

De herinnering aan de op dertienjarige leeftijd overleden Tijmen Steenbergen leeft voort op het Onder 15-jeugdtoernooi dat zijn naam draagt in ’s-Heerenberg. Topclubs als Ajax, PSV, Bayer Leverkusen en winnaar Borussia Dortmund gingen de strijd aan op het tweede Tijmen Toernooi, tot vreugde van de vader van de naamgever.
Jasper Hazelaar | 23 augustus 2021 13:57 | Aangepast op 23 augustus 2021 13:57

“Het is ongelofelijk hoe dat groeit en hoe we steun krijgen van iedereen”, zegt vader Dion Steenbergen over het toernooi. Het toernooi lijkt met het deelnemersveld in het rijtje van het Terborg Toernooi en het Ten Brinke Toernooi (Varsseveld, red.) te passen. “Als je dit soort clubs hebt, echt de top, krijg je ook naam”, vindt Steenbergen. “Dat zie je aan de scouts die hier rondlopen. Ik kende die wereld helemaal niet zo goed, dus dat overdondert mij ook een beetje, maar het is wel mooi om te zien. Dat geeft ons wat steun om het verdrietige voorval, want de aanleiding is en blijft verdrietig, een plek te kunnen geven.”

Zoon Tijmen kwam door een ongelukkige botsing op het veld in 2018 om het leven. Naast het toernooi op de velden van FC Bergh is er ook een fonds opgericht met de naam ‘Tijmen voor het goede doel’. Tijdens het Tijmen Toernooi werd geld opgehaald voor de aanleg van een sportveld voor kinderen van armere ouders in ’s-Heerenberg. “Tijmen had als levensmotto ‘iedereen doet mee’”, zegt vader Dion. “Dat levensgoed willen we voortzetten. Daar wordt een speelveldje in deze omgeving voor ingericht.”

‘Willen het doorzetten’
De eindoverwinning ging na een finale tussen Ajax en Borussia Dortmund naar de Duitsers (1-0). De Graafschap werd vijfde, voor onder meer de eerste winnaar Fortuna Düsseldorf. Mogelijk doen de clubs volgend jaar weer mee, want vader Steenbergen ziet genoeg toekomst voor het jeugdvoetbaltoernooi op het complex van FC Bergh: “We vinden het al fantastisch dat we dit hebben bereikt. We zijn heel blij dat het zo kan en kijken wel waar het heen groeit.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...