Ulft, Netherlands

Tientallen besmettingen na stappen in regio

De GGD Noord- en Oost-Gelderland meldt vrijdagmiddag dat er tientallen feestgangers besmet zijn geraakt na het stappen in de Achterhoek. Van de mensen die zaterdagavond naar de Radstake gingen, zijn inmiddels 21 mensen positief getest op het coronavirus.
Regio8 | 9 juli 2021 12:55 | Aangepast op 9 juli 2021 12:55
De positieve tests zijn het resultaat van het bron- en contactonderzoek dat werd ingesteld naar aanleiding van een aantal coronabesmettingen. Zowel bij City Lido in Groenlo (drie), de Radstake in Varsseveld (drie) als bij de Skinny Binny Club in Winterswijk (twee) waren bezoekers positief getest na de stapavond. Inmiddels is duidelijk geworden dat er ten minste 21 bezoekers van de Radstake positief zijn getest op het coronavirus. Bij City Lido bedraagt het aantal nieuwe besmettingen dertien, terwijl er geen positieve tests zijn afgenomen bij bezoekers van de Skinny Binny Club.

De GGD NOG benadrukt dat de genoemde cijfers een momentopname zijn van vrijdagmiddag. “We zijn nog druk bezig met bron- en contactonderzoek”, meldt de organisatie. “Het kan zijn dat nog niet alle testuitslagen binnen zijn.” Onder meer burgemeester Annette Bronsvoort sprak afgelopen week haar angst uit voor het aantal besmettingen na het stappen.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....