Ulft, Netherlands

Testfase slagbomen bij landgoed in Vorden

Tot begin oktober wordt bij landgoed Hackfort bij Vorden getest met de daar geplaatste slagbomen. Vanaf volgende maand moeten bezoekers die met de auto naar de locatie komen betalen voor een parkeerplaats, tenzij ze lid zijn van Natuurmonumenten.
Regio8 | 24 september 2020 15:50 | Aangepast op 24 september 2020 15:50
"Het is niet zo dat je nu moet gaan betalen om van de natuur te gaan genieten", zegt Anouk Ballot van Natuurmonumenten tegenover Omroep Gelderland. "Je kunt met de fiets, of wandelend gewoon de natuur in." Volgens Ballot is veertig tot zestig procent van de bezoekers aan landgoederen van Natuurmonumenten geen lid van de natuurvereniging. "En dat terwijl wij voorzieningen zoals wandel- en fietsroutes, paaltjes en bankjes wel onderhouden", aldus Ballot, die aangeeft dat de inkomsten van het parkeren onder meer worden gebruikt voor onderhoud van de parkeervoorziening. "Dat is ook voor ons niet gratis."

Natuurmonumenten gaat voorlopig alleen in Vorden het betaald parkeren invoeren. "Als je kijkt naar de Achterhoek en naar Gelderland dan hebben wij op dit moment geen locaties op het oog waar we dit ook gaan doen", legt Ballot uit. "Maar elders in het land gaan we het wel op meerdere plekken, waar dat kan, invoeren."

Begrip bij bezoekers
De bezoekers aan het landgoed begrijpen de invoering van het betaald parkeren. Al vinden ze de prijs - 1,75 euro per uur met een maximum van 7 euro - wel aan de hoge kant. "Misschien moeten ze beginnen met één euro en dan kijken hoe de bezoekers erop reageren", zegt een wandelaar. Een andere wandelaar vult aan: "De voorzieningen moeten toch ergens van betaald worden."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...