gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Terborgse atelier strijdt om laatste gidsen

4296f0a52eca4f44a82a5240ee45ae79.jpg
Redactie REGIO8 |
“Dit papier is ideaal voor onze cliënten, want het geeft niet af”, aldus coördinator Nanny van Essen. “Daarnaast hebben de gidsen tweekleurig papier, geel en wit, en dat is voor onze cliënten heel overzichtelijk voor de papieren lagen van het kunstwerk.” Papieren kranten kunnen in de atelier niet gebruikt worden. “Want die geven af, dus dat is dan niet meer zo overzichtelijk”, stelt van Essen. Ook andere tijdschriften zijn niet ideaal voor de kunstenaars, want die pagina’s zijn van te glad materiaal.

Ook corsobouwers en carnavalsverenigingen gebruiken de gidsen ook voor het bouwen van de wagens, maar die hebben het minder nodig volgens van Essen. “Het is voor die wagens ook heel belangrijk, maar zij hebben het papier maar tijdelijk nodig, wij gebruiken het eigenlijk altijd.” Mensen die hun gidsen bij de atelier in Terborg inleveren staat iets leuks te wachten. “Mensen krijgen een rondleiding, een kop koffie en ze kunnen kijken wat de cliënten ermee doen”, vertelt van Essen.

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.