Ulft, Nederland
Terug

Tanken in Duitsland straks duurder dan in Nederland

b72883d5ef5f7e5160d16fbe69149480.jpg

De brandstofprijzen in Duitsland gaan fiks stijgen. Het betekent dat tanken in Duitsland zelfs duurder wordt dan in Nederland.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Sinds het begin van 2025 stijgen de prijzen aan de Duitse pomp en deze week was daarop wederom geen uitzondering. Volgens de Duitse automobilistenvereniging ADAC (Duitse ANWB) komt dat door de doorberekening van een extra CO2-heffing.

De brandstofprijzen in Duitsland stijgen door een hogere CO2-belasting. Sinds begin 2025 betaal je al zo’n 3 cent per liter extra, en dit kan in 2027 oplopen tot maar liefst 38 cent per liter. Dat komt doordat tankstations dan verplicht CO2-uitstootrechten moeten kopen, waarvan de prijs bepaald wordt door vraag en aanbod. Dit kan ervoor zorgen dat tanken in Duitsland zelfs duurder wordt dan in Nederland.

Ook in Nederland wordt een soortgelijke belasting ingevoerd, maar hoe dat precies gaat werken, is nog onduidelijk. Experts verwachten dat brandstof hier vanaf 2027 zo’n 11 tot 13 cent per liter duurder wordt. Als de Duitse prijzen blijven stijgen, is de tijd van goedkoop tanken over de grens misschien binnenkort voorbij.

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.