Ulft, Netherlands

Tanken in Duitsland straks duurder dan in Nederland

CO2 belasting maakt tanken in Duitsland fiks duurder. REGIO8 (archief)
De brandstofprijzen in Duitsland gaan fiks stijgen. Het betekent dat tanken in Duitsland zelfs duurder wordt dan in Nederland.
Eveline Zuurbier | 19 februari 2025 17:43 | Aangepast op 19 februari 2025 17:43
Sinds het begin van 2025 stijgen de prijzen aan de Duitse pomp en deze week was daarop wederom geen uitzondering. Volgens de Duitse automobilistenvereniging ADAC (Duitse ANWB) komt dat door de doorberekening van een extra CO2-heffing.

De brandstofprijzen in Duitsland stijgen door een hogere CO2-belasting. Sinds begin 2025 betaal je al zo’n 3 cent per liter extra, en dit kan in 2027 oplopen tot maar liefst 38 cent per liter. Dat komt doordat tankstations dan verplicht CO2-uitstootrechten moeten kopen, waarvan de prijs bepaald wordt door vraag en aanbod. Dit kan ervoor zorgen dat tanken in Duitsland zelfs duurder wordt dan in Nederland.

Ook in Nederland wordt een soortgelijke belasting ingevoerd, maar hoe dat precies gaat werken, is nog onduidelijk. Experts verwachten dat brandstof hier vanaf 2027 zo’n 11 tot 13 cent per liter duurder wordt. Als de Duitse prijzen blijven stijgen, is de tijd van goedkoop tanken over de grens misschien binnenkort voorbij.

Lees ook

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Over dit DRU-reddingspakket stemt de raad van Oude IJsselstreek

Is de DRU-soap echt bijna ten einde? Donderdagavond stemt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek in e...

Vogelgriep in Rees: ophokplicht ingesteld, grensgemeenten alert

In het Duitse Rees, net over de grens bij Gendringen is vogelgriep vastgesteld. De Duitse autoriteit...

Talkshow Open Grensland over vrije tijd in de grensregio

Hoe beleven inwoners hun vrije tijd in de grensregio, en hoe kunnen evenementen aan beide zijden van...

Nieuwe Euregio-schuilhut gaan fietsers uit beide landen samenbrengen

Fietsers en wandelaars kunnen voortaan terecht in een gloednieuwe schuilhut net over de grens bij Ah...

Honderden ouderen sporten in Ulft om wereldrecord te vestigen

Soms zijn er van die wereldrecords waar je niet bij stilstaat. Zo ook in onder andere Ulft woensdagm...