Ulft, Netherlands

Taakstraf geëist voor insluiping in Vragender

De vegan streaker gaat in beroep tegen de voorgestelde straf voor de insluiping bij een konijnenfokkerij in Vragender. De officier van justitie eiste dinsdag een taakstraf van vijftig uur en een boete van vijfhonderd euro.
Regio8 | 12 februari 2020 11:07 | Aangepast op 12 februari 2020 11:07
“We zijn het niet met de straf eens en de zaak komt nu voor de politierechter”, reageerde zijn advocaat Jan-Hein van Dijk volgens Omroep Gelderland na de besloten hoorzitting bij het Openbaar Ministerie. Daarmee krijgt konijnenboer Henk Oonk uit Vragender mogelijk zijn zin, “Het lijkt mij een goed idee dat hij een cursus krijgt hoe je met dieren om moet gaan”, zo liet hij weten. Ook de 34-jarige ‘vegan streaker’, wat de bijnaam is van de activist, krijgt daarmee zijn zin om aandacht te genereren voor zijn Stichting Konijn in Nood. Hij vertelde een poging te doen medestanders te mobiliseren om naar de rechtszaak te komen.

De insluiping vond in oktober plaats bij de konijnenfokkerij aan de Oude Winterswijkseweg. Twee activisten betraden de stal en publiceerden een tijd later de daar opgenomen beelden. De andere insluiper, Erwin Vermeulen, werd eerder al bestraft met een boete van tweehonderd euro, tot ontsteltenis van Oonk.

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...