Ulft, Netherlands

Taakstraf en voorwaardelijke rijontzegging na dodelijk ongeval bij Gaanderen

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl
De 27-jarige man uit Gaanderen die in augustus 2023 een dodelijk ongeluk veroorzaakte op de kruising van de Gaanderenseweg en de Nieuwe Sluisweg is veroordeeld tot de maximale taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar, met een proeftijd van twee jaar. Bij het ongeval raakten drie personen zwaargewond waarvan één een dag later overleed aan zijn verwondingen.
Redactie REGIO8 | 21 mei 2024 15:54 | Aangepast op 21 mei 2024 15:54
“De 27-jarige man reedt in de richting van Gaanderen achter een Trabant aan, die rechts af wilde slaan en gaf richting aan”, beschrijft de rechtbank van Gelderland. “De man remde niet op tijd, week uit naar rechts en botste tegen de Trabant en duwde de auto vervolgens richting het fietspad.” Op het fietspad waren twee voetgangers en een fietser met elkaar in gesprek en werden vervolgens geramd door het voertuig. Hierbij raakte twee personen zwaargewond waarvan er één een dag later overleed. De derde persoon liep een scheurtje in zijn enkel op. Hoe het met het andere zwaargewonde personen gaat is niet bekend.

De man werd schuldig bevonden nadat de rechtbank zijn rijgedrag aanmerkte als onoplettend rijgedrag in de zin van de Wegenverkeerswet. “In zijn algemeenheid geldt dat iedere weggebruiker goed moet opletten in het verkeer”, aldus de rechtbank. “De man kende de Gaanderenseweg goed, desondanks miste hij bij het naderen van de kruising het afremmen en het richting aangeven van de Trabant. Het is dus aan de schuld van de man te wijten dat het ongeluk kon gebeuren.”

Rijbewijs blijft behouden
Naast de maximale taakstraf van 240 uur, heeft de man ook een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar opgelegd gekregen door de rechtbank. Voorlopig hoeft hij dus zijn rijbewijs nog niet in te leveren. “Zijn jeugdige leeftijd in combinatie met zijn blanco strafblad en het feit dat hij zich schuldbewust toont maakt dat de man zijn rijbewijs niet in hoeft te leveren”, aldus de rechtbank. “Als hij in de proeftijd van twee jaar een strafbaar feit begaat, loopt hij het risico zijn rijbewijs alsnog een jaar kwijt te raken.”

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...

Laborijn start nieuwbouw in Doetinchem: 'Kerstborrel volgend jaar in nieuw pand'

Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor het Doetinchemse werk- en ontwikkelbedrijf Laborijn. Het oude pa...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Tuincentrum Vriezen opnieuw voorkeurslocatie voor nieuwbouw OBS De Hogenkamp

Het terrein van het voormalige Tuincentrum Vriezen in de wijk Schöneveld wordt door de gemeente Doet...

Raad Doetinchem wil proef Dorpsstraat tegenhouden, aanwonenden dringen aan op doorgaan

De Dorpsstraat in Laag-Keppel blijft een hoofdpijndossier. Bewoners zijn blij met de landbouwsluispr...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...