Ulft, Netherlands

Supportersgroep Brigata Tifosi stopt na ruim twintig jaar

Foto: REGIO8
Supportersgroep Brigata Tifosi (BT) van De Graafschap stopt na ruim 21 jaar met het actief organiseren van sfeeracties bij wedstrijden van De Graafschap. Dat maakt de groep zelf bekend in een verklaring. Aan het eind van dit seizoen houdt de organisatie op te bestaan.
Bart Sollman | 30 april 2025 17:02 | Aangepast op 30 april 2025 17:02
“We doen het met volle overgave, of we doen het niet”, aldus BT. Volgens de verklaring is de beslissing het gevolg van meerdere factoren, zowel intern als extern. Hierdoor is het niet langer mogelijk om de club te ondersteunen op de manier zoals dat de afgelopen jaren is gedaan.

De groep benadrukt dat leden individueel nog steeds aanwezig zullen zijn op De Vijverberg en bij uitwedstrijden. De georganiseerde activiteiten stoppen. Tijdens de play-offs is de Brigata Tifosi nog één keer actief als groep.

Terugblik op ruim twee decennia
Brigata Tifosi werd opgericht in 2003 en groeide uit tot een opvallende supportersgroep, bekend om sfeeracties, spandoeken en vocale steun. “We kijken terug op een fantastische tijd en zijn trots op wat we als groep hebben bereikt”, schrijft de groep in het statement. BT stelt samen met andere supportersgroepen te willen kijken naar een nieuwe invulling van het gat dat ontstaat na het stoppen.

Reacties uit de achterban
De aankondiging heeft tot reacties geleid binnen de achterban van De Graafschap. Supportersgroep Oldies DTC spreekt in een bericht op Facebook over “een begrip in supportersland dat helaas ophoudt te bestaan”. Ze wijzen op de zichtbaarheid van BT, zowel binnen als buiten Nederland.

Tegelijkertijd wordt erkend dat de groep ook kritiek te verduren kreeg. “Men vond altijd van alles van deze fanatieke groep. Maar feit is wel: ruim 21 jaar lang hebben zij ziel en zaligheid in de club gestoken”, aldus Oldies DTC.

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Duitse grensinwoners gaan vandaag naar de stembus, wat staat er op het spel?

Vandaag trekken inwoners van Bocholt, Rhede, Isselburg en Emmerich naar de stembus voor de gemeenter...

Twee auto’s belandden op rotonde na mogelijk verkeersconflict in Doetinchem

Bij een mogelijk verkeersconflict op de Havenstraat in Doetinchem zijn vrijdagavond twee voertuigen ...

Auto slaat meerdere keren over de kop na uitwijkmanoeuvre in Netterden

Bij een ongeval op de Papenkampseweg in Netterden is vrijdagavond een auto zwaar beschadigd geraakt....

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...