Ulft, Netherlands

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Foto: REGIO8
Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje clubhistorie aan te schaffen. De oude halogeenlampen van de lichtmasten worden vervangen door duurzame ledlampen. Supporters trokken direct bij De Graafschap aan de bel om een lamp over te nemen. Daarom werd de verkoopavond in het leven geroepen.
Nick Hermsen | Mack Delleman | 13 juni 2025 13:40 | Aangepast op 13 juni 2025 13:40
“De eerste stond er vanmiddag om 16.15 uur en om 18.00 uur stond er een mannetje of 25 dus het was gelijk goed druk”, vertelt woordvoerder Kevin ten Dolle. “Het is natuurlijk een collector's item, maar dit hadden we niet verwacht. We wilden het als een soort symbool naar buiten brengen dat mensen een stukje historie konden kopen. Dit overtrof wel onze verwachtingen, het was leuk om te zien.”

Voor 75 euro konden supporters zich verzekeren van een echte stadionlamp van het door hen zo geliefde stadion. Volgens Ten Dolle krijg je daar een hoop voor terug: “Het is een aardige unit, want ze zijn ongeveer vijftig centimeter in doorsnede. Daarnaast krijg je een certificaat van echtheid om te laten zien dat je hem echt bij De Graafschap hebt gekocht. En hopelijk veel plezier van het stukje historie dat nu van jou is.”

Sneller en zuiniger
De nieuwe lampen die in De Vijverberg komen te hangen, brengen meerdere voordelen met zich mee volgens de woordvoerder: “Het opstarten van de oude lampen duurde zo’n twintig tot dertig minuten. Straks is het een druk op de knop en twee seconden later hebben we licht. Ook zijn de lampen energievriendelijker dus het kost gewoon minder om ze aan te hebben staan. Dat zijn de voornaamste redenen om ze te vervangen.”

Geen sprake van lichtshow
Een aantal supporters maakte zich zorgen over een eventuele lichtshow die met de nieuwe lampen mogelijk is. Ten Dolle stelt ze gerust: “Dat past niet bij onze club vinden wij. Ook is voor zo’n show een extra module nodig die ook weer extra kosten met zich meebrengt. De lampen gaan dus alleen aan of uit, dat is het.”

Lees meer over:

De Graafschap|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

De Graafschap haalt verdediger Jason Meerstadt binnen

De Graafschap voegt de 23-jarige Jason Meerstadt toe aan de selectie voor komend seizoen. De central...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Van HC’03 naar De Graafschap: Mart de Kruif in beeld als voorzitter

Het ziet er naar uit dat voormalig commandant der Landstrijdkrachten Mart de Kruif de nieuwe voorzit...

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...