Ulft, Netherlands

Subsidiebeleid kost Spektakeltoer de kop

Regio8 | 24 juni 2016 14:13 | Aangepast op 27 november 2021 12:57

“Heel jammer, maar we konden eigenlijk niet anders”, zegt organisator Hans Keuper. Het subsidiebeleid van de gemeente vereist dat de aanvragen voor evenementen in het derde kwartaal, binnen zijn voor 1 juli. Dat geldt dus ook voor de Achterhoek Spektakeltoer, dat dit jaar op 7 augustus zou plaatsvinden op het DRU Complex in Ulft. “Je hoort daardoor pas een maand voor het evenement of je dat geld wel of niet krijgt”, aldus Keuper. Wethouder Peter van de Wardt sprak dit tijdens de raadsrotonde tegen. “We kunnen niet een toezegging doen op basis van ‘zoveel krijgt u’, maar we hebben wel gezegd dat ze in aanmerking komen voor een subsidie.”

“Wij moeten kunnen aantonen dat we dat geld hebben, want anders kunnen we geen contracten tekenen”, vervolgt Hans Keuper. “Die onzekerheid was voor een aantal artiesten al reden om te zeggen dat ze niet bij ons kwamen.” Het college van Oude IJsselstreek wil voorkomen dat de Achterhoek Spektakeltoer een voorkeursbehandeling krijgt. “We begrijpen de noodoproep van de Achterhoek Spektakeltoer, maar daarnaast zijn er nog een aantal grote evenementen in het derde kwartaal in Oude IJsselstreek die ook grote organisaties met zich meebrengen. En wij zouden het op dit moment niet redelijk vinden als we deze organisatie nu wel iets toe zouden zeggen en die anderen niet”, zegt Van De Wardt.

Discussie over Spektakeltoer nog niet voorbij

De organisatie van de Spektakeltoer heeft jarenlang geen problemen gehad met de gemeente. “Oude IJsselstreek heeft het altijd fantastisch gedaan, dat moet ik eerlijk zeggen. Maar het beleid zoals het nu is werkt niet, want je moet minimaal een half jaar van tevoren artiesten kunnen boeken.” Ook wethouder Peter van de Wardt vindt dat het dit jaar niet goed is gegaan. “Het heet niet voor niets de Achterhoek Spektakeltoer, van oorsprong door acht gemeenten georganiseerd. Wij zijn in de jaren dat het alleen in Oude IJsselstreek gebeurde, altijd vrij coulant geweest. Niet alleen als het om geld ging, maar ook voor andere oplossingen voor de Achterhoek Spektakeltoer. Dus ik heb er een tikkeltje moeite mee hoe er nu dingen op scherp worden gezet door de organisatie. Daarvan denk ik, er had ook een andere manier van communicatie kunnen plaatsvinden.”

Foto: Achterhoek Spektakeltoer

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...