Ulft, Netherlands

Stemmen met burgemeester als verjaardagscadeau in Montferland

Foto: REGIO8
Volgens goed gebruik gaat de burgemeester van Montferland stemmen met een inwoner die op de dag van de verkiezingen achttien jaar oud is geworden. Deze keer had Desley Helmes uit 's-Heerenberg de eer, ze ging donderdag met Harry de Vries naar het stemlokaal in Gouden Handen.
Bart Sollman | 6 juni 2024 16:18 | Aangepast op 6 juni 2024 16:18
"De eerste keer stemmen is sowieso al heel bijzonder. Dat je dan ook nog jarig bent én het samen met de burgemeester mag doen, maakt het extra speciaal", aldus de opgetogen Desley. "Ik was in eerste instantie al verrast dat ik opgebeld werd met de vraag of ik dit wilde doen." Ze ontving uit handen van burgemeester Harry de Vries ook nog een verjaardagtaart. "Maar die moet je wel vandaag opeten, anders is hij over datum", grapt de burgervader.

Hoewel De Vries lid is van het CDA, heeft hij Helmes niks ingefluisterd: "Ik geef geen stemadvies. Het enige advies wat ik geef is: ga stemmen." Als Helmes geen uitnodiging had gekregen van de gemeente, zou ze alsnog zijn gaan stemmen. "Het is dan wel niet voor de Tweede Kamer, maar in Europa wordt ook veel besloten. Ik vind het dan ook belangrijk om te gaan stemmen nu het mag. Het voelt echt als iets dat heel volwassen is."

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Duitse grensinwoners gaan vandaag naar de stembus, wat staat er op het spel?

Vandaag trekken inwoners van Bocholt, Rhede, Isselburg en Emmerich naar de stembus voor de gemeenter...

Twee auto’s belandden op rotonde na mogelijk verkeersconflict in Doetinchem

Bij een mogelijk verkeersconflict op de Havenstraat in Doetinchem zijn vrijdagavond twee voertuigen ...

Auto slaat meerdere keren over de kop na uitwijkmanoeuvre in Netterden

Bij een ongeval op de Papenkampseweg in Netterden is vrijdagavond een auto zwaar beschadigd geraakt....

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...

Gemeente Lochem start met camerabewaking op station

Burgemeester Frans Backhuys van Lochem heeft besloten dat er camera’s komen op station Lochem. Deze ...