Ulft, Netherlands

Stemerdink en Heerink live in Lido

Regio8 | 29 september 2015 11:27 | Aangepast op 29 september 2015 11:27
Groot Kormelink kent Stemerdink en Heerink al sinds begin jaren '80. Zelf brak hij toen door met Splitsing, terwijl Heerink met Vandenberg wereldwijd bekend werd en Stemerdink als zangeres van De Gigantjes aan de weg timmerde.

"Ik vind het leuk dat iemand het initiatief neemt om zo'n plaat te maken, om terug te gaan naar zijn roots en het helemaal in het dialect te doen", vertelt Mieke Stemerdink. De zangeres is opgegroeid Doetinchem en woont sinds haar 17de in Amsterdam. Zij had de nodige moeite om in het dialect te zingen. "Ik moest echt wel even goed naar de tekst van Wi-j bunt het verschil kijken. Ik heb het even met mijn moeder doorgenomen, zodat die mij een beetje kon helpen."

Zaterdag zingen Stemerdink en Groot Kormelink het duet live in Lido in Groenlo. "Naast dat duet is er voor mij ook ruimte om zelf een bijdrage te leveren en dat geldt ook voor Bert Heerink."

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Lees ook

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...

Onrustige avond bij gemeentehuis Doetinchem door protesten tegen opvang asielzoekers Terborgseweg

Het was donderdagavond erg onrustig in en rond het gemeentehuis van Doetinchem. Tijdens een beeldvor...

Gewonde na botsing met geparkeerde auto in Doetinchem, bestuurder mogelijk onder invloed

Bij een ongeval op de Rozengaardseweg in Doetinchem is donderdagmiddag een jongeman achterop een gep...

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Na jaren van afwezigheid is de trekkertrek op 20 en 21 september terug in Heelweg. De populaire spor...