Ulft, Netherlands

Stadskamer genomineerd voor 'Appeltje'

De Stadskamer in Doetinchem is door het Oranje Fonds genomineerd voor een 'Appeltje van Oranje', de prijs voor een project dat ervoor zorgt dat mensen met psychische problemen volwaardig kunnen meedoen aan de samenleving. Volgens het Fonds voldoet de organisatie aan die criteria en gaat het vernieuwend te werk.
Kevin ten Dolle | 18 januari 2021 15:55 | Aangepast op 18 januari 2021 15:55

"Het vernieuwende van de Stadskamer is dat we voorliggend zijn, zoals dat heet met een duur woord", aldus coach Frits Kloppert. "Dat betekent dat het gefinancierd is, het onderdeel is van Doetinchem en het voor iedere Doetinchemmer is. Dat is vrij uniek in Nederland. Normaal moet je een indicatie hebben of in een traject zitten." Ook de vrijwilligers van de Stadskamer zijn trots dat ze genomineerd zijn voor de prijs. Voor hen is de Stadskamer van groot belang. Vrijwilliger Romilda Wienholts legt uit wat de organisatie voor haar betekent: "Een sociaal netwerk opbouwen en vanuit een hele onzeker situatie voor mezelf, een stuk zekerder worden en meer vertrouwen krijgen", aldus Wienholts. "Vooral het gevoel van het 'erbij horen'."

Voor vrijwilliger Pascal Hüve voelt de Stadskamer als een tweede huis: "Ik heb mijn eigen structuur hier opgebouwd en mijn eigen plek veroverd. Ik ben doorgegroeid en de Stadskamer voelt voor mij als een warm bad." Ook tijdens de coronacrisis blijft de Stadskamer in contact staan met hun gebruikers. Zo zijn onder meer kunstpakketten uitgedeeld waarmee bezoekers thuis aan de gang konden. "Je kunt materialen krijgen opgestuurd en je krijgt tips", aldus Kloppert. "Daarnaast maken we een heleboel filmpjes, een soort workshops. Die zetten we dan op onze Facebook-pagina, zodat je kan meekijken hoe onze mensen het maken."

Plannen voor prijzengeld

Naast een beeld ontvangt de winnaar van het 'Appeltje van Oranje' een bedrag van 15.000 euro. Kloppert en alle andere betrokkenen bij de Stadskamer weten al wel waar ze dat bedrag aan gaan besteden: een verdere uitbreiding van de online projecten. "En dan vooral weer vanuit de ideeën die mensen zelf aandragen", legt de coach uit. "Wij kunnen het wel verzinnen, maar ik denk dat dat niet het beste idee is. Het is veel leuker als mensen zelf met voorstellen komen. En er zijn al genoeg plannen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...