gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportboulevard Oost Gelre nog niet mogelijk

3bd34ffbcbbf1e172fa595037252ce24.jpg
Redactie REGIO8 |
"Er hangt nu een prijskaartje aan dat we als gemeente niet kunnen dragen", licht wethouder Jos Hoenderboom de resultaten van het onderzoek toe. "Maar ook wat betreft de ruimte vragen we ons af of het gaat passen. Daarnaast willen we meer informatie over de (sport)behoefte van onze inwoners. En we willen graag dat de initiatiefnemers ook alternatieve scenario's uitwerken. Bijvoorbeeld een sportboulevard waarin het huidige zwembad een plek krijgt in plaats van het gewenste nieuwe zwembad."

Dat wil niet zeggen dat de verenigingen in Oost Gelre hun sportboulevard helemaal niet zien verschijnen. Volgens wethouder Hoenderboom is er nog genoeg onderzoek te verrichten naar alternatieve mogelijkheden. "Er moet nog de nodige informatie toegevoegd worden en daar wil het college de initiatiefnemers graag de gelegenheid voor geven. Dat is dan ook ons voorstel aan de raad", aldus Jos Hoenderboom. In september worden de resultaten van het onderzoek behandeld in de raad.

Initatiefnemers
Zeven sportverenigingen sloegen in januari 2016 de handen in een voor een gezamenlijke locatie. In samenwerking met de gemeente willen ze een sportboulevard realiseren. Het gaat om Stichting Exploitatie Meekenesch (het zwembad), Fietscrossclub Lichtenvoorde (FCCL), Tennisvereniging LTC de Kei, Wielerclub WTC de Keitrappers, de ijsbaanvereniging, de hardloopvereniging Lopersgroep ’90 en Zwem- en waterpolovereniging z.p.c. Livo.

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.