gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wielrenner Bouwman alsnog naar door hem geliefde Giro d'Italia

e4bef5be9da5f2de9c93932dc589c90d

Koen Bouwman uit Ulft gaat alsnog met zijn ploeg Visma | Lease a Bike naar de Giro d’Italia. De Achterhoekse wielrenner viel aanvankelijk buiten de ploeg, maar vanwege een blessure van Wilco Kelderman is er een plek vrijgekomen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wilco is nog niet voldoende hersteld van zijn sleutelbeenbreuk”, meldt de Nederlandse wielerploeg op sociale media. “Omdat het herstel langer duurt dan verwacht heeft Wilco samen met de ploeg besloten niet van start te gaan in de Giro d'Italia.” Bouwman, die al met de Giro-ploeg op hoogtestage was, is aangewezen als vervanger. Naast de Ulftenaar, die beschikt over een aflopend contract bij Visma | Lease a Bike, maakt ook mede-Achterhoeker Robert Gesink onderdeel uit van de selectie.

Voor Bouwman is het ongetwijfeld goed nieuws. De Ulftenaar koestert hele warme herinneringen aan de Giro. In 2022 won hij twee etappes en greep hij de winst in het bergklassement, tot nu toe de grootste prestaties in zijn loopbaan. Dit seizoen veroverde Bouwman al wel de eindzege in de Italiaanse etappekoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

Lees ook

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.