gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wielrenner Bouwman alsnog naar door hem geliefde Giro d'Italia

e4bef5be9da5f2de9c93932dc589c90d

Koen Bouwman uit Ulft gaat alsnog met zijn ploeg Visma | Lease a Bike naar de Giro d’Italia. De Achterhoekse wielrenner viel aanvankelijk buiten de ploeg, maar vanwege een blessure van Wilco Kelderman is er een plek vrijgekomen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wilco is nog niet voldoende hersteld van zijn sleutelbeenbreuk”, meldt de Nederlandse wielerploeg op sociale media. “Omdat het herstel langer duurt dan verwacht heeft Wilco samen met de ploeg besloten niet van start te gaan in de Giro d'Italia.” Bouwman, die al met de Giro-ploeg op hoogtestage was, is aangewezen als vervanger. Naast de Ulftenaar, die beschikt over een aflopend contract bij Visma | Lease a Bike, maakt ook mede-Achterhoeker Robert Gesink onderdeel uit van de selectie.

Voor Bouwman is het ongetwijfeld goed nieuws. De Ulftenaar koestert hele warme herinneringen aan de Giro. In 2022 won hij twee etappes en greep hij de winst in het bergklassement, tot nu toe de grootste prestaties in zijn loopbaan. Dit seizoen veroverde Bouwman al wel de eindzege in de Italiaanse etappekoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

Lees ook

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.

LegotheekUlft0

Legotheek Ulft groeit in een jaar tijd uit van idee naar 350 sets

Wat een jaar geleden nog begon met een idee en een verzameling Lego, is inmiddels uitgegroeid tot een echte legotheek. In Civon in Ulft kunnen kinderen en volwassenen vanaf vorige week honderden Legosets lenen.

SvB-fractie

‘Hier sta ik dan als raadslid maar ook als bezorgde melkveehouder’

“Hier sta ik dan als raadslid maar ook als bezorgde melkveehouder.” Ze begint op persoonlijke voet aan haar verhaal, ten overstaan van een ‘boerentribune’, en wordt emotioneel. Al die inzet voor het eigen boerenbedrijf komt even boven, maar in tegenstelling tot de vele collega’s op de publieke tribune kiest ze voor bijsturing van De Brief in plaats van die van tafel te krijgen.

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.

Bord Breedenbroek

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Coenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO Nederland maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.