gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wielrenner Bouwman alsnog naar door hem geliefde Giro d'Italia

e4bef5be9da5f2de9c93932dc589c90d

Koen Bouwman uit Ulft gaat alsnog met zijn ploeg Visma | Lease a Bike naar de Giro d’Italia. De Achterhoekse wielrenner viel aanvankelijk buiten de ploeg, maar vanwege een blessure van Wilco Kelderman is er een plek vrijgekomen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wilco is nog niet voldoende hersteld van zijn sleutelbeenbreuk”, meldt de Nederlandse wielerploeg op sociale media. “Omdat het herstel langer duurt dan verwacht heeft Wilco samen met de ploeg besloten niet van start te gaan in de Giro d'Italia.” Bouwman, die al met de Giro-ploeg op hoogtestage was, is aangewezen als vervanger. Naast de Ulftenaar, die beschikt over een aflopend contract bij Visma | Lease a Bike, maakt ook mede-Achterhoeker Robert Gesink onderdeel uit van de selectie.

Voor Bouwman is het ongetwijfeld goed nieuws. De Ulftenaar koestert hele warme herinneringen aan de Giro. In 2022 won hij twee etappes en greep hij de winst in het bergklassement, tot nu toe de grootste prestaties in zijn loopbaan. Dit seizoen veroverde Bouwman al wel de eindzege in de Italiaanse etappekoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

Lees ook

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.

20230709-onweer-in-barchem-foto-diger-rossel-van-rtv-ideaal

Code geel voor Achterhoek: kans op stevige onweersbuien

Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege een plaatselijke stevige onweersbui. Er worden tussen 14:00 uur en 20:00 uur stevige buien verwacht.

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.