gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wielrenner Bouwman alsnog naar door hem geliefde Giro d'Italia

e4bef5be9da5f2de9c93932dc589c90d

Koen Bouwman uit Ulft gaat alsnog met zijn ploeg Visma | Lease a Bike naar de Giro d’Italia. De Achterhoekse wielrenner viel aanvankelijk buiten de ploeg, maar vanwege een blessure van Wilco Kelderman is er een plek vrijgekomen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Wilco is nog niet voldoende hersteld van zijn sleutelbeenbreuk”, meldt de Nederlandse wielerploeg op sociale media. “Omdat het herstel langer duurt dan verwacht heeft Wilco samen met de ploeg besloten niet van start te gaan in de Giro d'Italia.” Bouwman, die al met de Giro-ploeg op hoogtestage was, is aangewezen als vervanger. Naast de Ulftenaar, die beschikt over een aflopend contract bij Visma | Lease a Bike, maakt ook mede-Achterhoeker Robert Gesink onderdeel uit van de selectie.

Voor Bouwman is het ongetwijfeld goed nieuws. De Ulftenaar koestert hele warme herinneringen aan de Giro. In 2022 won hij twee etappes en greep hij de winst in het bergklassement, tot nu toe de grootste prestaties in zijn loopbaan. Dit seizoen veroverde Bouwman al wel de eindzege in de Italiaanse etappekoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

Lees ook

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”

Vrije grensovergang

Grenscontrolefuik Beek na twee jaar weggehaald: 'Lekker doorrijden'

Geen dagelijkse files meer, geen oponthoud meer voor vrachtwagenchauffeurs. Alle extra verkeersborden, pijlwagens en andere afzettingen bij de grensovergang Beek/Elten zijn weggehaald. De snelweg A12/A3 is vrijdagochtend, 25 september, in alle vroegte weer volledig vrijgegeven.