Ulft, Netherlands

Vv Doetinchem haalt eerste elftal uit de competitie na 'wanordelijkheden'

Voetbalclub vv Doetinchem heeft na nieuwe ‘wanordelijkheden’ besloten om het eerste elftal terug te trekken uit de competitie. De thuiswedstrijd tegen VDZ uit Arnhem liep zondag uit de hand en werd door de scheidsrechter gestaakt.
Jasper Hazelaar | 18 april 2023 11:56 | Aangepast op 18 april 2023 11:56
Scheidsrechter Jesper Sanders, leidsman van dienst, noemt het een droevige middag: “Hiervoor ga ik niet met de vinger wijzen naar bepaalde personen die schuldig zullen zijn maar hoop ik dat iedereen het begrip toont dat ik als scheidsrechter niet inhoudelijk op de situatie in ga en dit alleen doe bij de aangewezen personen hiervoor.” De arbiter toonde twee spelers van vv Doetinchem een rode kaart, maar werd daarna onder meer verbaal aangevallen. Nog dezelfde middag besloot het bestuur om het eerste elftal uit de competitie te halen. Dit vanwege een opeenstapeling van incidenten rond het team.

Want het uit de hand lopen van een duel bij vv Doetinchem is geen unicum. Vorig seizoen liep een promotieduel met de Witkampers in Laren compleet uit de hand. Ook afgelopen februari werd een duel met vv Gendringen gestaakt, waarna de Doetinchemmers punten in mindering kregen van voetbalbond KNVB. “De teamleden waren zowel door de teamleiding als het bestuur meermalen gewaarschuwd dat deze maatregel boven hun hoofd hing als de spelers zich niet naar behoren zouden gaan gedragen”, schrijft het bestuur. “Het team – de goede spelers niet te na gesproken – heeft zich uiterst hardleers getoond en daarmee zichzelf buitenspel gezet.”

Accepteren en excuseren
De Doetinchemse amateurclub laat weten eventuele consequenties vanwege het terugtrekken te aanvaarden. Ook schrijft het bestuur op de site dat er excuses wordt aangeboden, met name aan de scheidsrechter van dienst: “Voor de gedragingen van het team c.q. het aantal teamleden dat zwaar over de schreef ging.” Arbiter Sanders sluit zijn bericht af met een boodschap: “Scheidsrechter zijn is een hobby, als arbiter sta ik op het veld om te genieten van het spelletje en alle betrokkenen een leuke middag te bezorgen. Laten we dit voor eenieder zo houden!”

Foto: REGIO8

Lees ook

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...