Ulft, Netherlands

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

Foto: Orion Stars
Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van de landstitel. De volleyballers wisten namelijk donderdagavond ook de tweede wedstrijd in de ‘best of five’ tegen het Groningse Nova Tech Lycurgus te winnen. Daarmee staan de Doetinchemmers nu op matchpoint voor hun vierde landstitel.
Hidde Vinkenvleugel | 9 mei 2025 10:54 | Aangepast op 9 mei 2025 10:54
Orion kwam in hun eerste set sterk uit de kleedkamer. Ondanks een aantal punten die Lycurgus binnen wisten te slepen, bleef Orion het sterkere team en kwamen vroeg in de wedstrijd al op een ruime voorsprong. De Doetinchemmers bouwden deze voorsprong uit tot een overwinning van de eerste set met 25-14.

In de tweede set wist Lycurgus wat meer mee te doen met Orion. Lang bleven ze qua punten dicht bij elkaar. Toch waren het de mannen van coach Dirk Sparidans die de voorsprong aan de Doetinchemse zijde wisten te houden. De tweede set werd daarmee dan ook gewonnen met een minder ruime voorsprong (25-23).

In de derde set leek in het begin dat Orion de overwinning binnen drie sets naar zich toe ging slepen. Ongeveer halverwege de set wist Lycurgus zich voor het eerst in de wedstrijd sterk te laten zien, en kwamen op een 9-10 voorsprong. Na een spannend slot van de derde set waarbij Orion nog langs Lycurgus wist te komen, waren het de Groningers die de derde set op hun naam konden schrijven (28-26).

Beide teams kwamen sterk voor de dag in de vierde set. Ondanks een kleine voorsprong van Lycurgus, in het begin van de set, ging het lang gelijk op. Lycurgus kwam echter uiteindelijk wel op een setpoint uit (23-24). Toch hielden de Doetinchemmers zich sterk en sleepten uiteindelijk de tweede overwinning op Lycurgus binnen door met 26-25 de laatste set te winnen.

Voor Orion rest nu nog een wedstrijd in Groningen aanstaande zondag 11 mei. Als zij hier weten te winnen, slepen zij hun vierde landstitel binnen.

Lees meer over:

Orion Stars|Doetinchem|

Lees ook

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Orion Stars kan op matchpoint komen voor kampioenschap

De volleyballers van Orion Stars kunnen donderdagavond in een kampioenschapswedstrijd op matchpoint ...

Estafettelopers Doetinchem zijn binnen, vrijheid vieren kan beginnen

Na een nachtelijke estafetteloop van bijna tien uur is maandag rond 10.45 uur het vrijheidsvuur aang...

Boumans geniet nog altijd na van Koningsdag: ‘Alleen maar blije mensen gezien’

Het is inmiddels alweer een week geleden, maar op zaterdag 26 april stond heel Doetinchem op zijn ko...

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...