Ulft, Netherlands

Samenwerking moet gymnastiek voor Achterhoek behouden

Door samenwerking moet gymnastiek ook in de toekomst bereikbaar blijven voor inwoners van de Achterhoek. Het vijftigtal gymnastiekverenigingen in de regio heeft afspraken met de bond en gemeenten op papier gezet waarmee de sport ook in 2030 nog levensvatbaar is, ondanks de grote zorgen die er nu leven bij de clubs.
Jasper Hazelaar | 18 juni 2023 12:02 | Aangepast op 18 juni 2023 12:02
“Het is lastig om bestuursleden te krijgen en trainers zijn moeilijk te vinden”, zegt Annie Harmsen, voorzitter van gymvereniging Odival uit Eibergen en nauw betrokken bij de plannen richting de toekomst. “Dat zijn problemen waar we allemaal tegenaan lopen.” Bij haar eigen vereniging kan er vanwege het tekort al geen turnen voor meisjes meer worden aangeboden. De zorgen bestaan al langer en zijn breed gedragen bij verenigingen in de regio, zo blijkt uit een rondvraag. In 2019 werd daarom al een initiatiefgroep opgericht, waarna er vanaf 2020 werd gewerkt aan manier om de gymnastieksport te borgen richting de toekomst. Een aantal voornemens zijn nu op papier gezet.

Door samen te werken, kan er een slag worden geslagen. Zo zouden trainers binnen een koepelorganisatie in dienst kunnen komen, ook wordt de samenwerking gezocht met het Graafschap College. Want studenten van de opleiding Sport en Bewegen kunnen een rol spelen. “Wij bereiken ze nu onvoldoende”, vindt Harmsen. Of er in de toekomst nog plek is voor vijftig gymverenigingen in de Achterhoek? “Het kan zijn dat er minder verenigingen ontstaan, maar dat betekent niet dat er dan op minder plekken gegymd kan worden”, benadrukt Harmsen. “Het gaat ons erom dat we binnen alle kernen Achterhoekers kunnen laten deelnemen aan de gymsport.”

Gym- en turncongres
De afspraken zijn woensdagavond ondertekend tijdens het allereerste gym- en turncongres dat in Doetinchem werd gehouden. De Aaltense wethouder Hans te Lindert tekende namens de Achterhoekse gemeenten. “Dat is hartstikke mooi en een enorme stap die we zetten”, zegt Harmsen over betrokkenheid van overheden, gymnastiekbond KNGU en Achterhoek in Beweging bij de plannen. “Zo hopen we met partners gezamenlijk op te trekken en plannen te maken.”

Foto: Achterhoek in beweging - @BIGGR

Meest gelezen

Jonge ondernemers Julia en Quinten stappen in Café Baan in Geesteren

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 28 sep 2023 11:07

Tranen bij afscheid van geliefde marktkoopman in 's-Heerenberg

Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 28 sep 2023 16:59

Lees ook

Vijftigjarige Midwinterhoorngroep Eibergen op zoek naar nieuw atelier

Een foto-expositie met in vogelvlucht de vijftigjarige geschiedenis van de Midwinterhoorngroep Eiber...

Gezamenlijk introfeest aftrap Doetinchem als studentenstad: ‘Een campus lonkt’

De aftrap van het jaarlijkse stadsfeest is donderdagavond gegeven op De Bleek waar enkele honderden ...

Automobilist botst op mobiel toilet nabij Eibergen

Een automobilist is in de nacht van dinsdag op woensdag op een verplaatsbaar toilet, beter bekend al...

Marèl uit Eibergen wil bokkenvlees promoten met 'de bokbal'

Op het melkgeitenbedrijf van de familie Tuinte in Eibergen hebben ze een nieuwe toevoeging aan de we...

Turndroom komt uit voor Rachel Nijbroek uit Beltrum

Rachel Nijbroek uit Beltrum heeft haar turndroom waargemaakt en is afgelopen weekend op twee onderde...

Vandalen vernielen regenboogverlichting bij kerk in Eibergen

Vandalen hebben afgelopen weekend de regenboogverlichting bij de Oude Mattheüskerk in Eibergen verni...