Ulft, Netherlands

Orion wil dat het gaat spoken in de Topsporthal

Het moet in de Topsporthal in Doetinchem rond wedstrijden van volleybaltopper Active Living Orion meer gaan spoken. Vrijdagavond pakt de club daarom uit rond de eerste topper van het seizoen tegen regerend landskampioen Dynamo uit Apeldoorn.
Redactie REGIO8 | 5 oktober 2022 13:38 | Aangepast op 5 oktober 2022 13:38
“We willen die hal gewoon zo vol mogelijk krijgen, dus iedereen kan gratis naar binnen”, zegt Rob Jorna, speler bij de Doetinchemse volleybalploeg. “Er staat zelfs een welkomstdrankje voor de mensen klaar.” Normaal is de Topsporthal zeker in de beginfase van de competitie matig gevuld. Door een ‘avondje uit’ te creëren met onder meer een dj, hoopt Orion de 1.600 plaatsen tellende hal goed te vullen. Waar Orion normaal op zaterdag speelt, wordt nu ingezet op de vrijdagavond. “We willen kijken of het werkt”, aldus Jorna. “We hopen wel op een mannetje of duizend.”

Dat De Graafschap vrijdagavond geen uitsupporters mee mag nemen naar Heracles Almelo als straf van de KNVB, kan voor Orion weleens goed uitpakken. In 2017 togen supporters van de Superboeren ook al eens naar de Topsporthal voor een wedstrijd. “We hebben aankondigingen bij De Vijverberg opgehangen om een alternatief te bieden”, zegt Jorna, die ook supportersverenigingen van de voetbalclub heeft uitgenodigd. “Die zijn zeker van harte welkom!”

Titelkandidaat
Het duel met Dynamo is na de overwinning op Sliedrecht Sport voor Orion de tweede van de competitie. Net als vorig seizoen, toen de Doetinchemmers zowel de finale om de beker als de landstitel verloren, jaagt de ploeg dit jaar op eremetaal. “Het is dan wel een test om tegen de landskampioen te spelen en te zien hoe ver we nu zijn”, zegt Jorna over de wedstrijd van vrijdag. Hij verwacht net als vorig seizoen dat Dynamo en Lycurgus de grootste concurrenten zijn: “Ik denk dat wij met z’n drieën om de prijzen gaan spelen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helm...

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van ...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Estafettelopers Doetinchem zijn binnen, vrijheid vieren kan beginnen

Na een nachtelijke estafetteloop van bijna tien uur is maandag rond 10.45 uur het vrijheidsvuur aang...

Boumans geniet nog altijd na van Koningsdag: ‘Alleen maar blije mensen gezien’

Het is inmiddels alweer een week geleden, maar op zaterdag 26 april stond heel Doetinchem op zijn ko...