gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Önal terug in basis De Graafschap na blessure, Hillen start op de bank

11d0b853d5296a074a6167ee463d812c.jpg

Met Basar Önal op de linkervleugel en verdediger Rio Hillen op de bank gaat De Graafschap vrijdagavond het thuisduel met Jong AZ in. Na twee nederlagen op rij lijken de directe promotieplekken uit zicht, maar de Doetinchemmers geven de hoop niet op.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Als de stand zo blijft en iedereen doet de dingen die ze moeten doen, gaat het hem niet worden”, zegt trainer Jan Vreman, die weet dat het gat met nummer twee Roda JC is opgelopen tot negen punten. “Maar als ze punten laten liggen en je pakt ze zelf, kom je weer dichterbij. Er is altijd hoop.” Hillen lag er met een knieblessure sinds oktober uit en zag vanaf de tribune hoe De Graafschap de afgelopen weken het zicht op directe promotie verloor: “Maar je moet er sowieso vertrouwen in hebben”, zegt de verdediger. “Misschien niet voor de tweede plek, maar met play-offs op een volle Vijverberg weet je het nooit.”

Jong AZ doet het met een achtste plek in de competitie prima, en verraste De Graafschap de afgelopen jaren wel vaker. “Vooral de laatste jaren zijn ze voetballend echt beter geworden”, vindt Hillen. “We moeten in de duels komen en ze proberen uit de wedstrijd te halen. Dat is thuis wel makkelijker dan uit. Vooral als je de supporters achter je hebt, komt dat wel goed.”

Önal in basis, Hillen op bank
Naast Önal, keert ook Mimoun Mahi terug in de basisopstelling. Hillen raakte in het najaar geblesseerd aan zijn knie en moest worden geopereerd. Een plek in de eerste elf komt voor de verdediger nog te vroeg. “Maar ik hoop snel minuten te maken en weer aan het begin te staan”, zegt Hillen, die in oktober in de uitwedstrijd tegen Jong AZ voor het laatst minuten maakte in een competitewedstrijd.

Nieuw contract in Doetinchem?
Of de 21-jarige Hillen ook volgend seizoen nog in Doetinchem speelt, is met een aflopende verbintenis nog maar de vraag. “Ik sta er wel voor open om een nieuw contract te tekenen, we zijn in gesprek”, aldus de geboren Amsterdammer. “Ik kan er nog niet veel over zeggen, maar ik heb het naar mijn zin hier. Ik focus me nu op het weer voetballen, de rest komt vanzelf.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Schenk, Hardeman, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Mahi; Colyn, Seuntjens, Önal.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”