gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mönchengladbach en Fortuna Düsseldorf naar het Tijmen Toernooi

173bc844ddf943e126e0a20ad0a911ee

De Duitse voetbalclubs Borussia Mönchengladbach, Fortuna Düsseldorf en Rot Weiss Essen doen dit jaar mee aan het Tijmen Toernooi in 's-Heerenberg. Het voetbaltoernooi voor Onder 15-teams wordt elk jaar georganiseerd ter nagedachtenis aan Tijmen, die op dertienjarige leeftijd tijdens een voetbalwedstrijd om het leven kwam.

Jasper Hazelaar |
Naast de drie genoemde Duitse deelnemers, spelen ook De Graafschap, Vitesse, sc Heerenveen, Willem II en het Belgische KAS Eupen wedstrijden op de vierde editie van het voetbaltoernooi. Het Tijmen Toernooi vindt dit jaar op zaterdag 19 augustus plaats op de voetbalvelden van FC Bergh. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door het team van Fortuna Düsseldorf. De Graafschap eindigde toen op een derde plek. De Doetinchemmers zijn in de poulefase nu ingedeeld bij Fortuna Düsseldorf, Essen en Heerenveen.

Met het voetbaltoernooi wordt geld ingezameld voor de Stichting Tijmen voor het goede doel. Doel van deze organisatie is om meer kansarme kinderen mogelijkheden voor sport te bieden. Een concreet resultaat hiervan moet voor het einde van het jaar zichtbaar worden in 's-Heerenberg. Dan wordt er namelijk gestart met de aanleg van een multifunctioneel speelveld aan de Van Heeklaan voor de plaatselijke jeugd.

Foto: Stichting Tijmen voor het goede doel

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.