“Met name aan de bal vind ik ze vrij goed”, schetst Dijkhuizen. “Het is natuurlijk ook een mooie club met een mooi stadion, dus een mooi affiche.” Tegen VVV-Venlo viel de gretigheid op bij de Superboeren. Taak is om diezelfde energie vrijdag ook op de mat te leggen. “Het zit wel in deze groep dat ze gretig zijn met veel jonge gasten die heel ‘eager’ zijn, dus daar zit ik niet over in.”
Dat gevoel beaamt verdediger Othniël Raterink uit Winterswijk: “We trainen elke dag heel hard en de groep wordt ook steeds hechter. We moeten elkaar oppeppen en onszelf belonen.” Een beloning kreeg Raterink vorige week vrijdag ook met zijn basisdebuut.
'Mijn plek verdiend'
De van Bayer Leverkusen teruggekeerde verdediger kreeg het vertrouwen van Dijkhuizen en wist dat te verzilveren met een sterk optreden én een doelpunt. “Ik heb in de voorbereiding goed mijn best, mijn plek verdiend en laat nu ook zien waarom ik er sta”, aldus de negentienjarige.
Dijkhuizen is ook lovend over zijn rechtsback: "Echt een goede speler. Hij is dynamisch, sterk, kan goed voetballen en is intelligent. Hij pakt dingen heel snel op als je iets aangeeft. Daar gaan we denk ik een hoop plezier aan beleven."
Transfer
Voor de multi-inzetbare speler is genoeg interesse, Dijkhuizen hoopt dat Raterink na het sluiten van de transfermarkt nog altijd in Doetinchem is. Bij de talentvolle Winterswijker ligt de focus in ieder geval op De Graafschap: "Ik geef alles voor De Graafschap en wat er op de achtergrond gebeurt weet ik niet zoveel van en ben ik ook niet mee bezig."
Geen Van der Heide
Dijkhuizen kan morgen niet beschikken over Arjen van de Heide. De buitspeler raakte licht geblesseerd tegen VVV. Hij wordt, net als afgelopen vrijdag, vervanger door Jevon Simons. Centrumverdediger Thomas Kok is nog een twijfelgeval voor het duel in Limburg vanwege klachten, mocht hij niet fit genoeg zijn start Stijn Bultman.
Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Kok (Bultman), Schoppema; Gijselhart, Smits, Niemeijer; Simons, Theodoridis, El Kadiri.