Ulft, Netherlands

Kist Cup voor overleden trainer Kistemaker

De Graafschap en Telstar organiseren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen voor het eerst de Kist Cup. Rondom de oefenwedstrijd tussen de eerstedivisionisten wordt een 'toernooi' georganiseerd dat wordt opgedragen aan de vorig jaar overleden Simon Kistemaker.
Jasper Hazelaar | 4 juli 2022 10:34 | Aangepast op 4 juli 2022 10:34
Kistemaker was in het verleden zowel trainer van de Doetinchemmers als van Telstar. Hij overleed eind vorig jaar aan de gevolgen van kanker. Om de trainer te herdenken én geld op te halen voor de bestrijding van de ziekte organiseren de voetbalclubs daarom de Kist Cup. Dat gebeurt rond de oefenwedstrijd tussen De Graafschap en Telstar op 23 juli in Velsen-Zuid. Het volledige programma van de Kist Cup, waarbij ook teams van oud-spelers tegen elkaar spelen, wordt later bekend gemaakt.

Naast De Graafschap en Telstar is ook het gokbedrijf Unibet betrokken bij de organisatie van de Kist Cup. De Doetinchemse voetbalclub maakte maandag bekend dat het bedrijf sponsor is geworden. “Ik ben trots op de samenwerking met Unibet”, aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp. “De Kist Cup betekent, na het overlijden van clublegende Simon Kistemaker en zijn vrouw Thea vorig jaar, erg veel voor ons.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap stelt plek in nacompetitie veilig met overwinning op Telstar

De Graafschap heeft zich vrijdagavond definitief geplaatst voor de play-offs. Daarmee maken de Doeti...

Seuntjens betreurt einde van Brigata Tifosi: ‘Zelfs in Japan wisten ze van de Graafschap af’

Het nieuws dat de supportersgroep Brigata Tifosi (BT) stopt, is hard binnengekomen bij de spelers va...

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Teruggekeerde Mahi lichtpuntje bij harde nederlaag De Graafschap

De Graafschap heeft maandagavond op bezoek bij VVV-Venlo een fikse tik te verwerken gekregen. In De ...

Warmerdam klaar voor play-offs en laatste maanden als Superboer

De Graafschap heeft zaterdagavond een eenvoudige overwinning geboekt op Jong Ajax. Al na vijf minute...