Ulft, Netherlands

De Graafschap ruim voorbij FC Bocholt tijdens oefenduel in Aalten

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een ruime overwinning geboekt in het oefenduel met het Duitse 1. FC Bocholt. Na 120 minuten spelen wonnen de Doetinchemmers op het veld van AD'69 in Aalten met 5-1.
Jasper Hazelaar | 22 juli 2023 16:37 | Aangepast op 22 juli 2023 16:37
Met name de eerste helft van zestig minuten speeltijd leverde de nodige doelpunten op. De wedstrijd was koud onderweg toen Anis Yadir de ploeg van trainer Jan Vreman op 1-0 zette. Op aangeven van nieuwkomer Tristan van Gilst tekende verdediger Rio Hillen voor de tweede treffer. Twee minuten later bracht aanvaller Devin Haen de stand op 3-0. Nadat hij eerder al de paal had geraakt, schoot Malek Fakhro de 3-1 binnen voor de Duitse club. Via Basar Önal en en Van Gilst liep De Graafschap voor rust nog uit naar 5-1.

Van de doelpuntenregen van voor rust was in de tweede helft weinig over. Wel werd er flink gewisseld, zo kwamen de nodige eigen jeugdspelers van De Graafschap binnen de lijnen. Irakees jeugdinternational Blnd Hassan kreeg een goede kans, maar hij schoot de bal naast. Mërgim Fejzullahu werd aan de andere kant gevaarlijk voor FC Bocholt, terwijl Hassan nog een keer kansrijk was, maar gescoord werd er niet meer.

Van Duisburg naar ADO
De wedstrijd tegen FC Bocholt was het vierde oefenduel uit de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Eerder speelden de Doetinchemmers tegen Quick Boys (3-2 winst), DZC'68 (0-8 winst) en Vitesse (3-5 verlies). Er volgen nog oefenduels met onder meer FC Groningen, FC Den Bosch en de eveneens Duitse club MSV Duisburg. De competitie start op vrijdagavond 11 augustus met een thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

Aalten|De Graafschap|Voetbal|

Lees ook

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Honderden demonstranten bij infoavond azc Aalten: "In Aalten willen we geen trammelant, we willen het netjes doen"

In Aalten zijn de meningen verdeeld over het plan om een asielzoekerscentrum (azc) te openen aan de ...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Veiligheid en grootte locatie kernthema’s tijdens drukke azc-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...