Ulft, Netherlands

De Graafschap pakt tweede overwinning van seizoen bij Jong PSV

De Graafschap heeft vrijdagavond op bezoek bij Jong PSV de tweede overwinning van het seizoen geboekt. De jonge Eindhovenaren kwamen op voorsprong, maar de Doetinchemmers draaiden het duel om: 1-3.
Redactie REGIO8 | 15 september 2023 21:54 | Aangepast op 15 september 2023 21:54
Na een levendige openingsfase met kansen over en weer kwam de thuisploeg in de vijftiende minuut op voorsprong. Tai Abed werd in stelling gebracht met een voorzet en schoot de bal hard binnen achter doelman Mees Bakker. Jong PSV oogde sterker, maar kwam niet tot grote kansen. Na slordig balverlies kon Basar Önal in de dertigste minuut opeens oprukken richting het zestienmetergebied. De vleugelaanvaller behield het overzicht en speelde af op Philip Brittijn, die beheerst de gelijkmaker binnenschoot.

Vijf minuten na rust kwam De Graafschap op voorsprong. Een voorzet kwam wat gelukkig bij David Flakus Bosilj terecht. Zijn fraaie poging ging, volgens de scheidsrechter, via de lat over de doellijn: 1-2. Jong PSV-doelman Niek Schiks ging tien minuten voor tijd in de fout. Zijn pass kwam in de voeten terecht van de negentienjarige invaller Ezra van der Heiden. Met zijn eerste doelpunt in het betaald voetbal bracht hij De Graafschap in veilige haven.

Door de winstpartij stijgt De Graafschap naar de twaalfde plek. De ploeg van trainer Jan Vreman komt maandag weer in actie, in eigen huis tegen Helmond Sport.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Doetinchem|Voetbal|

Lees ook

De Boetners eert De Graafschap met nieuw nummer 'Goa Stoan'

De mannen van de Boetners hebben vrijdag hun clublied ter ere van De Graafschap uitgebracht. Met het...

Politie ingezet bij dreigende situatie in centrum Doetinchem

De politie heeft woensdagmiddag met meerdere eenheden ingegrepen bij een dreigende situatie waarbij ...

De Graafschap huurt 'veelzijdige' Simons van Zulte Waregem

De Graafschap versterkt de selectie voor komend seizoen met Jevon Simons. De 19-jarige aanvaller wor...

Thomas Kok overtuigt De Graafschap en tekent contract na proefperiode

De Graafschap heeft zich versterkt met centrale verdediger Thomas Kok. De 27-jarige Brabander speeld...

Europabrug in Doetinchem deels afgesloten vanwege opknapbeurt

De Europabrug, gelegen op de Europaweg in Doetinchem, wordt een week lang onder handen genomen. De b...

De Graafschap sluit trainingskamp winnend af van competitiegenoot FC Den Bosch

De Graafschap heeft vrijdagmiddag het trainingskamp goed afgesloten met een overwinning op competiti...