Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap kent sterke generale voor play-offs in Helmond

8c5e07c8cf934665ff2a9d49d1db2cd0.jpg

De Graafschap heeft vrijdagavond goed warmgedraaid voor de nacompetitie tijdens het uitduel met Helmond Sport. Vooral door een sterke tweede helft wisten de Doetinchemmers met 1-4 te winnen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De eerste helft begon scherp van beide kanten, maar al snel zakte het tempo weg. Het spel golfde op en neer, maar echte grote kansen kwamen er niet. De thuisploeg was wel iets sterker en wist zichzelf te belonen met de openingstreffer. Na een aanval kreeg de verdediging van De Graafschap de bal niet weggewerkt, waarna Jonas Scholz de 1-0 kon binnenschieten. Het doelpunt leek een wake-upcall voor de Doetinchemmers, want daarna werd er beter gevoetbald.

In de 35e minuut kwam De Graafschap op gelijke hoogte via een ‘klutsgoal’ van Mimoun Mahi. Middenvelder Philip Brittijn schoot een voorzet op de hak van de aanvaller, waarna de bal binnenviel, 1-1 rust.

De Superboeren schoten de tweede helft uit de startblokken. Vooral middenvelders Brittijn en Donny Warmerdam sprongen eruit op voetballend vlak. Ook de ingevallen Ralf Seuntjens kende een sterke invalbeurt. In de 50e minuut was het Jack Cooper-Love die het aanvallende spel wist te belonen, 1-2.

Al drie minuten later wist de Zweedse Brit zijn tweede van de avond te maken. Na een prachtige aanval was de huurling het eindstation. Na de 1-3 was de wedstrijd gespeeld en kon De Graafschap de wedstrijd rustig uitspelen. Simon Colyn kende een sterke invalbeurt. De herstelde, creatieve middenvelder gaf een assist op Brittijn, die in de 74e minuut de 1-4 eindstand op het scorebord schoot.

Na een groot feest met het uitverkochte uitvak kan het vizier op de play-offs. Dinsdag wacht op De Vijverberg de eerste ontmoeting in het tweeluik met FC Dordrecht.

Lees ook

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.

OngevalDriewieler.jpg

Fietsster belandt in sloot bij Varsseveld en loopt beenletsel op

Een fietsster is woensdagochtend van het fietspad geraakt ter hoogte van het industrieterrein in Varsseveld. Zij liep beenletsel op en is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.