gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap huurt 18-jarig talent van RB Leipzig

f76373fb444d0307169af6bf9a905be4.jpg

De Graafschap heeft de eerste zomeraanwinst binnen. De Superboeren hebben de 18-jarige Nederlander Yannick Eduardo op huurbasis van de Duitse ploeg RB Leipzig weten te strikken. De spits tekent voor een jaar en er is een mogelijkheid tot doorverkoop.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Technisch directeur Peter Bijvelds is erg blij met de aanwinst. “Yannick is unaniem door onze scouting als een uitstekende optie voorgedragen”, beschrijft Bijvelds. “Ook de staf is zeer content met zijn komst.” De speler wordt door Bijvelds beschreven als een snelle en fysiek sterkte spits. Hij moet het team het vermogen bieden om dynamisch te kunnen spelen. De spits wordt voor een jaar gehuurd. Daarna is er een mogelijkheid tot koop.

Eduardo speelde eerder in Nederland in de jeugd van NEC. Daarnaast kwam hij uit voor Nederland Onder 17 en 18. In juli 2022 werd de jonge spits verkocht aan Leipzig waar hij in de Onder 17 en de Onder 19 speelde. In het afgelopen seizoen speelde hij de Youth League met het Onder 19 team. Hier was hij goed voor vijf goals in zeven wedstrijden. In de Onder 19 Bundesliga scoorde hij negentien doelpunten in zevenentwintig wedstrijden.

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.