Ulft, Netherlands

De Graafschap hervat competitie tegen TOP: 'Alles is fris'

Foto: REGIO8
Onder een novemberzonnetje op een waterkoud Sportpark de Bezelhorst heeft De Graafschap donderdag de laatste training afgewerkt in aanloop naar het thuisduel met TOP Oss. Na een vrij weekend door de interlandperiode hervatten de Doetinchemmers de competitie tegen de nummer dertien van de eerste divisie.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 21 november 2024 15:53 | Aangepast op 21 november 2024 15:53
“Iedereen heeft op zijn eigen manier even kunnen bijtanken, even iets anders kunnen doen,” aldus trainer Jan Vreman. “Alles is weer fris.” Volgens Vreman is zo’n korte onderbreking niet storend voor het teamproces. Daar sluit verdediger Levi Schoppema zich bij aan: “Ik denk dat we een team hebben dat heel snel de knop kan omzetten, en ik hoop dat we er morgen allemaal weer staan. Vijf daagjes vrij is natuurlijk top, maar het begon ook wel weer te kriebelen om lekker te gaan voetballen.”

De Doetinchemmers hebben sinds begin september geen wedstrijd meer verloren. Vreman wil die lijn graag doortrekken, maar verwacht wel een lastig duel tegen de Ossenaren. “Lastig in die zin dat ik wel verwacht dat wij de bovenliggende partij zijn, maar de ruimtes zullen erg klein worden en er zullen omschakelmomenten ontstaan. Fouten maken kan dan bijna niet.” Vreman verwacht bovendien een ander soort wedstrijd tegen TOP dan de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd van enkele weken geleden.

Versterking op de flanken in aantocht
De selectie van de Superboeren staat er volgens Vreman goed voor. Ook zomeraanwinst Arjen van der Heide was donderdag op het veld te zien. De aanvaller heeft volgens de trainer nog wel enige tijd nodig. Daarnaast sluit Leicester City-huurling Wanya Marçal snel aan bij de selectie.

Trotse Doetinchemmer
Iemand die vrijdagavond sowieso aan de aftrap verschijnt, is Doetinchemmer Schoppema. “Als kleine jongen zie je zo’n groot stadion, en als je de hele jeugdopleiding hebt doorlopen, is dat waar je van droomt,” vertelt de trotse linksback. “Ik heb natuurlijk heel veel vertrouwen gekregen, en met vertrouwen spelen is het lekkerste wat er is.”

Opstelling De Graafschap: Smits; Fortes, Besselink, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Van Gilst, Najah; Van de Haar, Seuntjens, El Kadiri.

Lees ook

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

De Graafschap haalt gewilde middenvelder Braem van VVV

De Graafschap heeft Tim Braem overgenomen van competitiegenoot VVV-Venlo. De 19-jarige middenvelder ...

Middenvelder Fedde de Jong komt transfervrij naar De Graafschap

De Graafschap heeft dinsdag de 22-jarige Fedde de Jong gepresenteerd. De transfervrije middenvelder ...