gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap de koker in na overwinning op TOP Oss

6b59d8f4cda88431eea39e55f5c9eeea

De Graafschap heeft dinsdag in de eerste ronde van het bekertoernooi afgerekend met TOP Oss. In eigen huis werd het 4-1. Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
De Doetinchemmers begonnen met veel nieuwe namen ten opzichte van de laatste competitiewedstrijden in de basis. Zo waren er basisplaatsen voor verdedigers Kaya Simons en Maas Willemsen, terwijl Yannick Eduardo in de spits begon. In de 17e minuut kwam De Graafschap op voorsprong toen Ibrahim El Kadiri de bal met zijn rechter in de verre hoek plaatste. Lang konden de Doetinchemmers echter niet van de voorsprong genieten: in de 21e minuut kwam TOP langszij door een benutte penalty van Abel Stensrud. De bal ging op de stip na een fout van Simons.

De eerste helft verliep verder gezapig en 1-1 leek de ruststand te worden, maar via een merkwaardig doelpunt kwam er toch 2-1 op het scorebord te staan. Eduardo kreeg de bal op zijn knie en zag hem tegen de touwen gaan. Volgens de officiële lezing is het een eigen doelpunt, op naam van Xander Lambrix.

Na rust begon De Graafschap beter te spelen. Vooral door het inbrengen van Youssef El Jebli kwam er meer voetbal in de ploeg. De publiekslieveling wist Mahi veelvuldig te vinden en het duo versierde ook een penalty voor de Superboeren. Deze opgelegde kans wist El Jebli te verzilveren: 3-1. In de laatste seconden van de wedstrijd wist de ingevallen Tristan van Gilst nog een kers op de taart te zetten. Eindstand: 4-1.

Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker. Om 17.00 uur is de loting, en de Superboeren spelen zelf om 20.00 uur in eigen huis op de Vijverberg tegen FC Dordrecht.

Lees ook

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 09.09.48

Geen gewonden bij frontale botsing bij Lievelde

Bij een frontale botsing tussen twee personenauto’s in Lievelde zijn woensdagochtend wonder boven wonder geen gewonden gevallen. Door de harde botsing zijn beide auto’s flink beschadigd.

arrivabus2

Bushaltes tussen Doetinchem en Zutphen vervallen: pendelbussen worden ingezet

Tussen Doetinchem en Zutphen vervallen bushaltes op lijn 28 van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni. Dat vanwege grootschalig onderhoud aan de N314. Arriva, de aanbieder van openbaar vervoer, zorgt voor pendelbussen van en naar het gemeentehuis in Hengelo en een aangepaste dienstregeling.

JennekeLaurense2

Eenpitter Laurense van Lijst Groot Montferland met tijdelijk ziekteverlof

Fractievoorzitter en enig raadslid van Lijst Groot Montferland Jenneke Laurense gaat tijdelijk met ziekteverlof, dat meldt de partij. Erik Wassing, tot 2025 nog fractievoorzitter neemt voorlopig de honneurs waar.

Schermafbeelding-2026-06-09-145349

Willem Buunk beoogd wethouder voor VVD in Berkelland

Willem Buunk is de beoogde nieuwe wethouder namens de VVD in de gemeente Berkelland. De ervaren bestuurder uit de Achterhoek was eerder wethouder in de gemeente Bronckhorst en werkte de afgelopen jaren als adviseur bij Berenschot. Dinsdagavond wordt tijdens de gemeenteraadsvergadering mogelijk meer duidelijk over het nieuwe coalitieakkoord en de installatie van het nieuwe college.

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.