gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap de koker in na overwinning op TOP Oss

6b59d8f4cda88431eea39e55f5c9eeea

De Graafschap heeft dinsdag in de eerste ronde van het bekertoernooi afgerekend met TOP Oss. In eigen huis werd het 4-1. Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
De Doetinchemmers begonnen met veel nieuwe namen ten opzichte van de laatste competitiewedstrijden in de basis. Zo waren er basisplaatsen voor verdedigers Kaya Simons en Maas Willemsen, terwijl Yannick Eduardo in de spits begon. In de 17e minuut kwam De Graafschap op voorsprong toen Ibrahim El Kadiri de bal met zijn rechter in de verre hoek plaatste. Lang konden de Doetinchemmers echter niet van de voorsprong genieten: in de 21e minuut kwam TOP langszij door een benutte penalty van Abel Stensrud. De bal ging op de stip na een fout van Simons.

De eerste helft verliep verder gezapig en 1-1 leek de ruststand te worden, maar via een merkwaardig doelpunt kwam er toch 2-1 op het scorebord te staan. Eduardo kreeg de bal op zijn knie en zag hem tegen de touwen gaan. Volgens de officiële lezing is het een eigen doelpunt, op naam van Xander Lambrix.

Na rust begon De Graafschap beter te spelen. Vooral door het inbrengen van Youssef El Jebli kwam er meer voetbal in de ploeg. De publiekslieveling wist Mahi veelvuldig te vinden en het duo versierde ook een penalty voor de Superboeren. Deze opgelegde kans wist El Jebli te verzilveren: 3-1. In de laatste seconden van de wedstrijd wist de ingevallen Tristan van Gilst nog een kers op de taart te zetten. Eindstand: 4-1.

Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker. Om 17.00 uur is de loting, en de Superboeren spelen zelf om 20.00 uur in eigen huis op de Vijverberg tegen FC Dordrecht.

Lees ook

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU de winter door, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

Gorssel, gemeente Lochem

Belangenvereniging zet vraagtekens bij verkeersplannen Gorssel-Noordoost

De Belangenvereniging Elfuursweg-Gorssel Noord maakt zich zorgen over de plannen voor de nieuwe woonwijk Gorssel-Noordoost. Volgens de vereniging dreigt de Elfuursweg een belangrijke ontsluitingsroute voor de circa 250 geplande woningen te worden, met gevolgen voor de verkeersveiligheid, leefbaarheid en het groen in het gebied.