gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap de koker in na overwinning op TOP Oss

6b59d8f4cda88431eea39e55f5c9eeea

De Graafschap heeft dinsdag in de eerste ronde van het bekertoernooi afgerekend met TOP Oss. In eigen huis werd het 4-1. Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
De Doetinchemmers begonnen met veel nieuwe namen ten opzichte van de laatste competitiewedstrijden in de basis. Zo waren er basisplaatsen voor verdedigers Kaya Simons en Maas Willemsen, terwijl Yannick Eduardo in de spits begon. In de 17e minuut kwam De Graafschap op voorsprong toen Ibrahim El Kadiri de bal met zijn rechter in de verre hoek plaatste. Lang konden de Doetinchemmers echter niet van de voorsprong genieten: in de 21e minuut kwam TOP langszij door een benutte penalty van Abel Stensrud. De bal ging op de stip na een fout van Simons.

De eerste helft verliep verder gezapig en 1-1 leek de ruststand te worden, maar via een merkwaardig doelpunt kwam er toch 2-1 op het scorebord te staan. Eduardo kreeg de bal op zijn knie en zag hem tegen de touwen gaan. Volgens de officiële lezing is het een eigen doelpunt, op naam van Xander Lambrix.

Na rust begon De Graafschap beter te spelen. Vooral door het inbrengen van Youssef El Jebli kwam er meer voetbal in de ploeg. De publiekslieveling wist Mahi veelvuldig te vinden en het duo versierde ook een penalty voor de Superboeren. Deze opgelegde kans wist El Jebli te verzilveren: 3-1. In de laatste seconden van de wedstrijd wist de ingevallen Tristan van Gilst nog een kers op de taart te zetten. Eindstand: 4-1.

Vrijdagavond gaan de Doetinchemmers de koker in voor de tweede ronde van de KNVB-beker. Om 17.00 uur is de loting, en de Superboeren spelen zelf om 20.00 uur in eigen huis op de Vijverberg tegen FC Dordrecht.

Lees ook

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.