gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Bergkoning' Bouwman wil eindoverwinning met Jumbo-Visma in Giro

250016fc22563bb3c4f0cec205e2e5f6

Wielrenner Koen Bouwman uit Ulft staat zaterdag aan de start van de Giro d' Italia. De Achterhoeker won vorig jaar het bergklassement maar dat is dit jaar niet aan de orde, hij rijdt namelijk in dienst van kopman Primoz Roglic.

Tim Rondeel |
"Ik zal super blij en tevreden naar huis gaan als Primoz de roze trui weet te halen", aldus Bouwman over het grote doel van de Giro. Dat hij niet voor eigen kansen mag gaan is niet iets waar hij wakker van ligt: "Ik wist twee jaar geleden, toen ik een langdurig contract tekende, dat ik zelf geen kansen zou krijgen." Vorig jaar kon hij voor eigen succes gaan door het wegvallen van de kopmannen. Dit jaar is het bijstaan van Roglic in de bergen zijn taak. De Ulftenaar geeft aan dat hij wel anders aan de start staat: "Ik ga de Giro in met iets meer moraal dan dat ik de afgelopen vijf keer gedaan heb." Naast het winnen van het bergklassement won Bouwman de vorige editie ook twee etappes in Italië.

Bouwman verwacht het vooral lastig te krijgen in de laatste week van de etappekoers. "Dat neemt niet weg dat wij daarvoor ook zware etappes hebben, maar het klassement gaat in de laatste week beslist worden", aldus Bouwman. "Dat is iets waar wij als ploeg erg naar uit kijken." De Achterhoeker geeft aan zich goed op zijn plek te voelen. "Toen ik hier kwam waren wij eerst het lachertje in het wielrennen. Als je dan nu kijkt dat je in zeven jaar tot één van de beste ploegen behoort, dat is iets om trots op te zijn."

Corona nog steeds aanwezig
Team Jumbo-Visma werd in aanloop van de Giro getroffen door drie coronagevallen, waaronder Achterhoeker Robert Gesink. Bouwman blijft er nuchter in staan: "Je hebt ermee te dealen, je hebt geen andere keus. Als Tobias Foss en Robert Gesink wegvallen is dat al een bittere pil en als de vervanger (Jos van Emden red.) dan ook corona heeft, is dat helemaal bizar."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-25 at 16.52.05

Eenzijdig ongeval bij afrit A18 bij Didam, bestuurder meegenomen naar ziekenhuis

Door een eenzijdig ongeval met een auto op de Bievankweg bij Didam is donderdagmiddag een flinke verkeershinder ontstaan. De bestuurder van het voertuig werd mogelijk onwel en is meegenomen naar het ziekenhuis.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

Veva10

VeVa-studenten marcheren door Doetinchem voor veteranen: ‘Zij vochten voor onze vrijheid’

Tientallen Veiligheid en Vakmanschap-studenten (VeVa) van het Graafschap College marcheerden donderdag door de Doetinchemse binnenstad. Tijdens de mars moeten studenten van de opleiding laten zien bereid te zijn verantwoordelijkheid te nemen voor onze vrijheid en veiligheid. Daarnaast willen ze hun waardering laten zien voor veteranen die zich hebben ingezet voor Nederland.

Zon0

Code rood in Duitsland: hitte zorgt voor opvallend grensverschil

Code rood in westelijk Duitsland, code oranje in Nederland. Voor de gebieden Kreise Borken, Kleve en Wesel werd die waarschuwing vanmorgen al om 11.00 uur afgegeven, met het dringende advies: blijf binnen, ga niet op pad. Daarbij werd ook gewezen op de risico’s als je dat toch doet. Aan Nederlandse zijde bleef de kleur vooralsnog op oranje staan. In principe is het hier net zo onaangenaam als in Bocholt of Emmerich, maar de waarschuwing is minder strikt.

Schermafbeelding 2026-06-25 143543

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

DierenWarmte0

Extreme hitte vraagt om extra maatregelen voor dieren in de Achterhoek

De afgelopen dagen steeg het kwik in de Achterhoek naar tropische temperaturen. Niet alleen Achterhoekers hebben moeite met de hitte, ook dieren hebben het erg warm. Bij het dierencentrum Achterhoek in Doetinchem stijgt de temperatuur in het gebouw al snel, waardoor medewerkers voorzorgsmaatregelen moeten nemen om de dieren het zo aangenaam mogelijk te maken.