gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Bergkoning' Bouwman wil eindoverwinning met Jumbo-Visma in Giro

250016fc22563bb3c4f0cec205e2e5f6

Wielrenner Koen Bouwman uit Ulft staat zaterdag aan de start van de Giro d' Italia. De Achterhoeker won vorig jaar het bergklassement maar dat is dit jaar niet aan de orde, hij rijdt namelijk in dienst van kopman Primoz Roglic.

Tim Rondeel |
"Ik zal super blij en tevreden naar huis gaan als Primoz de roze trui weet te halen", aldus Bouwman over het grote doel van de Giro. Dat hij niet voor eigen kansen mag gaan is niet iets waar hij wakker van ligt: "Ik wist twee jaar geleden, toen ik een langdurig contract tekende, dat ik zelf geen kansen zou krijgen." Vorig jaar kon hij voor eigen succes gaan door het wegvallen van de kopmannen. Dit jaar is het bijstaan van Roglic in de bergen zijn taak. De Ulftenaar geeft aan dat hij wel anders aan de start staat: "Ik ga de Giro in met iets meer moraal dan dat ik de afgelopen vijf keer gedaan heb." Naast het winnen van het bergklassement won Bouwman de vorige editie ook twee etappes in Italië.

Bouwman verwacht het vooral lastig te krijgen in de laatste week van de etappekoers. "Dat neemt niet weg dat wij daarvoor ook zware etappes hebben, maar het klassement gaat in de laatste week beslist worden", aldus Bouwman. "Dat is iets waar wij als ploeg erg naar uit kijken." De Achterhoeker geeft aan zich goed op zijn plek te voelen. "Toen ik hier kwam waren wij eerst het lachertje in het wielrennen. Als je dan nu kijkt dat je in zeven jaar tot één van de beste ploegen behoort, dat is iets om trots op te zijn."

Corona nog steeds aanwezig
Team Jumbo-Visma werd in aanloop van de Giro getroffen door drie coronagevallen, waaronder Achterhoeker Robert Gesink. Bouwman blijft er nuchter in staan: "Je hebt ermee te dealen, je hebt geen andere keus. Als Tobias Foss en Robert Gesink wegvallen is dat al een bittere pil en als de vervanger (Jos van Emden red.) dan ook corona heeft, is dat helemaal bizar."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.