gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Bergkoning' Bouwman wil eindoverwinning met Jumbo-Visma in Giro

250016fc22563bb3c4f0cec205e2e5f6

Wielrenner Koen Bouwman uit Ulft staat zaterdag aan de start van de Giro d' Italia. De Achterhoeker won vorig jaar het bergklassement maar dat is dit jaar niet aan de orde, hij rijdt namelijk in dienst van kopman Primoz Roglic.

Tim Rondeel |
"Ik zal super blij en tevreden naar huis gaan als Primoz de roze trui weet te halen", aldus Bouwman over het grote doel van de Giro. Dat hij niet voor eigen kansen mag gaan is niet iets waar hij wakker van ligt: "Ik wist twee jaar geleden, toen ik een langdurig contract tekende, dat ik zelf geen kansen zou krijgen." Vorig jaar kon hij voor eigen succes gaan door het wegvallen van de kopmannen. Dit jaar is het bijstaan van Roglic in de bergen zijn taak. De Ulftenaar geeft aan dat hij wel anders aan de start staat: "Ik ga de Giro in met iets meer moraal dan dat ik de afgelopen vijf keer gedaan heb." Naast het winnen van het bergklassement won Bouwman de vorige editie ook twee etappes in Italië.

Bouwman verwacht het vooral lastig te krijgen in de laatste week van de etappekoers. "Dat neemt niet weg dat wij daarvoor ook zware etappes hebben, maar het klassement gaat in de laatste week beslist worden", aldus Bouwman. "Dat is iets waar wij als ploeg erg naar uit kijken." De Achterhoeker geeft aan zich goed op zijn plek te voelen. "Toen ik hier kwam waren wij eerst het lachertje in het wielrennen. Als je dan nu kijkt dat je in zeven jaar tot één van de beste ploegen behoort, dat is iets om trots op te zijn."

Corona nog steeds aanwezig
Team Jumbo-Visma werd in aanloop van de Giro getroffen door drie coronagevallen, waaronder Achterhoeker Robert Gesink. Bouwman blijft er nuchter in staan: "Je hebt ermee te dealen, je hebt geen andere keus. Als Tobias Foss en Robert Gesink wegvallen is dat al een bittere pil en als de vervanger (Jos van Emden red.) dan ook corona heeft, is dat helemaal bizar."

Foto: REGIO8

Lees ook

wegwekzaamheden1

Herinrichting Zeddam-Zuid kan door, rechter veegt kritiek op aanbesteding van tafel

De wegen in Zeddam-Zuid kunnen eindelijk opnieuw ingericht worden. Het project, waarvan de eerste bijeenkomst al in november 2023 was, liep vertraging op vanwege een rechtszaak. Een aannemer was het niet eens met de aanbesteding en probeerde via de rechter zijn gelijk te halen. Die ging er niet in mee, alles is volgens het boekje gegaan.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

Polizei10

Nederlander (35) dood aangetroffen in hotel in het Duitse Rees

Een 35-jarige Nederlander is zondagmiddag dood aangetroffen in een hotelkamer in Rees, vlak over de grens bij Gendringen. De Duitse politie houdt rekening met moord en doet uitgebreid onderzoek.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.