Ulft, Netherlands

Solarpark De Kwekerij is wereldprimeur

Regio8 | 30 maart 2016 13:50 | Aangepast op 30 maart 2016 13:50

"Dit is nog nooit zo gebouwd, normaal gesproken worden solarparken op een hele industriële manier in elkaar gezet, in dit geval is dat niet zo", vertelt landbouwarchitect Nico Wissing. Naast het opwekken van energie voor ruim 500 huishoudens in Hengelo is er ook nog ruimte voor recreanten. "Dat maakt het park heel erg bijzonder", gaat Wissing verder.

Voor Hengelo en de gemeente Bronckhorst levert het park twee dingen op. "Een prachtig park, dat voor inwoners van Hengelo en omgeving een fijne plek is om te recreëren", stelt wethouder Jan Engels die over duurzaamheid gaat. "Tegelijkertijd levert het heel veel energie op die voor omwonenden ook beschikbaar komt als zij dat willen afnemen."

Bij de start van de aanleg zijn er ook twee bomen gepland en daar zat een bijzonder tintje aan. "Eén boom was samen met de kinderen om de verbinding met de toekomst en de duurzaamheid te onderstrepen en de andere boom die werd geplant is ter nagedachtenis aan Henk Aalderink, onze vorige burgemeester, die vorig jaar helaas is overleden." Henk Aalderink was altijd een groot voorstander van het project.

Lees ook

Gemeente Lochem wint rechtszaak van grondeigenaar in Gorssel: 'Voor heel Nederland belangrijk'

Goed nieuws voor gemeenten die het voorkeursrecht hebben gevestigd op een stuk grond. Ze houden de r...

De Graafschap wil ‘laatste strohalm’ pakken tegen Cambuur met Cooper-Love in de spits

Na de teleurstellende wedstrijd afgelopen zaterdagavond op de Vijverberg is De Graafschap gebrand op...

‘Fanvak’ basisschool Beltrum juicht voor elke passerende wielrenner Olympia’s Tour

Het ‘fanvak’ op het schoolplein van de basisschool in Beltrum juicht elke renner toe die zojuist ges...

TALKSHOW | Vierde aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Streekomroep REGIO8 zendt de vierde aflevering van de talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland uit...

Ludgerbeeld verhuist van Doetinchem naar Zelhem: 'Einde van een tijdperk'

Oud-werknemers en scholieren van het Ludger College hebben woensdagochtend afscheid genomen van het ...

Doetinchemse Sportverkiezing zet lokale helden in het zonnetje: ‘Dit is gewoon goud’

In een volle theaterzaal van het Amphion Theater zijn maandagavond verschillende sporters in het zon...