Ulft, Netherlands

Sociaal tuinieren helpt mensen uit rimboe

Stichting Present en vrijwilligers van de Stadskamer hebben maandag de tuin van Folkert Wiekmeijer onder handen genomen. De tuin van de Doetinchemmer is een van de tuinen die wordt aangepakt in het project 'Sociaal tuinieren', waarbij mensen geholpen worden met het onderhoud van hun tuin als ze dit zelf niet kunnen.
Regio8 | 28 juli 2020 15:13 | Aangepast op 28 juli 2020 15:13
"Toen ik hier kwam wonen, was het al een beetje een rommeltje. Daarna kwam corona, kreeg ik een depressie en zag ik het helemaal niet meer zitten", zegt Folkert tegen Omroep Gelderland. Met een riek en hark helpt hij vrolijk mee. "Ik begin het zelfs leuk te vinden." Folkert is één van de velen die hulp nodig heeft. "Soms hebben mensen een moeilijke periode achter de rug of kunnen ze het lichamelijk niet aan en dan zijn wij er om te helpen", legt Josefien Nahuis van de Stichting Present uit.

Ze ziet echter dat er niet meer genoeg vrijwilligers zijn om iedereen te helpen. "Dat komt onder andere door corona. Je kunt geen grote groepen vrijwilligers meer inzetten en je ziet ook de hulpvraag toenemen. Daarnaast zijn er de afgelopen jaren zoveel tuinen aangepakt, dat er vooral een knelpunt zit bij de Stadskamer. Ze blijven de mensen helpen en daar zie je nu echt dat ze flink meer vrijwilligers nodig hebben."

'Daar doe je het voor'
Na een klein uurtje werken begint het er allemaal al anders uit te zien. De vrijwilligers zijn volop bezig met het verwijderen van het onkruid, een verborgen terras en het snoeien van een duivenstruik. "Dit is toch prachtig", zegt vrijwilliger Aad Koeleman. "Ik weet niet meer hoeveel mensen ik de afgelopen jaren geholpen heb, ik ben de tel kwijt, maar als je ziet hoe gelukkig ze hier van worden. Daar doe je het voor."

Vrijwilligers blijven helpen
Aad helpt met het groot onderhoud. De vrijwilligers van de Stadskamer helpen nu mee, maar helpen Folkert straks ook met het regulier onderhoud. "Ik wil proberen het straks zelf te doen, maar ik weet niet of dat ook gaat lukken", zegt Folkert.

'Nieuw begin'
Folkert kan niet wachten tot zijn tuin af is. Er wordt gras gezaaid en komen er wat bloemetjes in zijn tuin. "Voor mij is dit een nieuw begin en ik ben echt van plan hier iets moois van te maken!"

Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Wederom verwarde man op dak in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 6 okt 2025 16:46

Lees ook

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...

Popronde in Doetinchem live te volgen op REGIO8

Streekomroep REGIO8 maakt zondag live tv en radio rondom de Popronde in Doetinchem. Het nationale ro...

Nieuwe Euregio-schuilhut gaan fietsers uit beide landen samenbrengen

Fietsers en wandelaars kunnen voortaan terecht in een gloednieuwe schuilhut net over de grens bij Ah...