gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Smeden steunen Oekraïense collega's op DRU

49f2315023e845af55e79baa3d195abe

Tijdens het internationale evenement 'Smeden voor de Vrede' op het DRU Industriepark in Ulft hoopt de werkgroep IJzeren Ring Oude IJsselstreek veel geld in te zamelen voor smeden in Oekraïne. Op zaterdag 3 september maken smeden nagels met een afbeelding van de vredesduif om hun collega's in het oorlogsgebied te steunen.

Tim Rondeel |
Oude IJsselstreek is sinds 2005 lid van de Ring van Europese IJzersteden en wil nu iets doen voor de Oekraïense leden van het gezelschap. "Oekraïne heeft twee steden die aangesloten zijn bij de ring, Donetsk en Ivano-Frankivsk (de stad waar Oude IJsselstreek een stedenband mee heeft red.)", laat smid Paul Klaasen namens de werkgroep weten. "Wij hebben dat ervaren als een mooie actieve gemeente en hebben gedacht dat we wat voor hun willen doen. In september komen we samen met alle IJzersteden in Italië tijdens de jaarvergadering en dan willen wij een rekening openen om de Oekraïense gemeentes te steunen."

Het project om namens de Ring van Europese IJzersteden iets te doen voor wereldvrede of een ander goed doel, is in 2015 opgericht in Duitsland onder de naam ‘Schmieden für den Frieden'. Het project telt inmiddels 31 smeden die er over de hele wereld mee bezig zijn. "Voor ons is het de eerste keer dat wij het doen en we willen toch proberen om dat jaarlijks te organiseren", aldus de smid. Tijdens het evenement komt er ook een Duitse smid helpen.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.