gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Smeden steunen Oekraïense collega's op DRU

49f2315023e845af55e79baa3d195abe

Tijdens het internationale evenement 'Smeden voor de Vrede' op het DRU Industriepark in Ulft hoopt de werkgroep IJzeren Ring Oude IJsselstreek veel geld in te zamelen voor smeden in Oekraïne. Op zaterdag 3 september maken smeden nagels met een afbeelding van de vredesduif om hun collega's in het oorlogsgebied te steunen.

Tim Rondeel |
Oude IJsselstreek is sinds 2005 lid van de Ring van Europese IJzersteden en wil nu iets doen voor de Oekraïense leden van het gezelschap. "Oekraïne heeft twee steden die aangesloten zijn bij de ring, Donetsk en Ivano-Frankivsk (de stad waar Oude IJsselstreek een stedenband mee heeft red.)", laat smid Paul Klaasen namens de werkgroep weten. "Wij hebben dat ervaren als een mooie actieve gemeente en hebben gedacht dat we wat voor hun willen doen. In september komen we samen met alle IJzersteden in Italië tijdens de jaarvergadering en dan willen wij een rekening openen om de Oekraïense gemeentes te steunen."

Het project om namens de Ring van Europese IJzersteden iets te doen voor wereldvrede of een ander goed doel, is in 2015 opgericht in Duitsland onder de naam ‘Schmieden für den Frieden'. Het project telt inmiddels 31 smeden die er over de hele wereld mee bezig zijn. "Voor ons is het de eerste keer dat wij het doen en we willen toch proberen om dat jaarlijks te organiseren", aldus de smid. Tijdens het evenement komt er ook een Duitse smid helpen.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.