Ulft, Netherlands

Slingeland raakt niet in paniek van gladheid

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem raakt niet in paniek om de drukte die mogelijk ontstaat door de voorspelde gladheid in combinatie met het coronavirus. Gladheid op de weg veroorzaakt vaak drukte op de Spoedeisende Hulp van het ziekenhuis.
Serena Speet | 5 februari 2021 16:42 | Aangepast op 5 februari 2021 16:42
"We hebben genoeg personeel aan het werk en maken ons geen zorgen", vertelt Saskia Steenbergen, woordvoerder van het Doetinchemse ziekenhuis. "We hebben het allemaal goed geregeld en zijn niet bang voor te veel patiënten, maar mensen die niet de weg op hoeven moeten echt thuisblijven." Volgens Steenbergen heeft het ziekenhuis tijdens gladheid voornamelijk te maken met patiënten met botbreuken: "Maar het is meestal de onverwachte gladheid die botbreuken tot gevolg heeft, nu is het voorspeld en zijn mensen vaak voorzichtiger." In 2017 zorgde de gladheid wel voor drukte op de Spoedeisende Hulp, zo ontving het ziekenhuis destijds in één dag 25 patiënten met een botbreuk.

Het thuiswerken is volgens Steenbergen een goede aanvulling op de genomen voorbereiding in het ziekenhuis, nu mensen vanuit huis werken hoeven zij niet te reizen voor werk en neemt de kans op een ongeluk door gladheid af. "Daarbij hebben we te maken met extreme weersomstandigheden. Als mensen zien dat er dertig centimeter sneeuw ligt, gaan ze niet zo snel naar buiten."

Foto: REGIO8

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...