Ulft, Nederland
Terug

Siner-Sir verbolgen over partij Lokaal Belang

daeca48ecd299a399895079093234ea3.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het gaat om iets heel anders en dat is veel zwaarder en pijnlijker", vertelt Gülden Siner-Sir in reactie op de verklaring van haar voormalige fractie rondom het vertrek. "Die verklaring van Lokaal Belang is volledig onzin", zegt de scheidend fractievoorzitter. "Mijn enige bedoeling was om mijn raadsleden te behoeden voor beschadiging. Uiteindelijk heb ik geconstateerd dat de fractie en het partijbestuur daar heel anders over denken." In de ogen van de politica was er sprake van mogelijke belangenverstrengelingen bij het bespreken van de omgevingsvergunning voor adressen aan de Doetinchemseweg in Varsseveld. Siner-Sir wilde daarom het woordvoerderschap op zich nemen, maar de partij zag dat volgens de politica niet zitten, met haar vertrek tot gevolg.

Zelf wil Siner-Sir doorgaan in de gemeenteraad. Ze voelt zich gesteund in haar beslissing door de 409 voorkeursstemmen die op haar zijn uitgebracht. "Daaruit concludeer ik dat het volk expliciet voor mij heeft gekozen en ook vertrouwen heeft uitgesproken om hun belangen te behartigen." Het partijprogramma van Lokaal Belang zal niet leidend zijn in haar beslissingen. "Vooralsnog zal ik verdergaan als zelfstandig raadslid."

Het partijbestuur van Lokaal Belang laat desgevraagd weten niet te willen reageren op de kwestie.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.