gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Siner-Sir verbolgen over partij Lokaal Belang

daeca48ecd299a399895079093234ea3.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het gaat om iets heel anders en dat is veel zwaarder en pijnlijker", vertelt Gülden Siner-Sir in reactie op de verklaring van haar voormalige fractie rondom het vertrek. "Die verklaring van Lokaal Belang is volledig onzin", zegt de scheidend fractievoorzitter. "Mijn enige bedoeling was om mijn raadsleden te behoeden voor beschadiging. Uiteindelijk heb ik geconstateerd dat de fractie en het partijbestuur daar heel anders over denken." In de ogen van de politica was er sprake van mogelijke belangenverstrengelingen bij het bespreken van de omgevingsvergunning voor adressen aan de Doetinchemseweg in Varsseveld. Siner-Sir wilde daarom het woordvoerderschap op zich nemen, maar de partij zag dat volgens de politica niet zitten, met haar vertrek tot gevolg.

Zelf wil Siner-Sir doorgaan in de gemeenteraad. Ze voelt zich gesteund in haar beslissing door de 409 voorkeursstemmen die op haar zijn uitgebracht. "Daaruit concludeer ik dat het volk expliciet voor mij heeft gekozen en ook vertrouwen heeft uitgesproken om hun belangen te behartigen." Het partijprogramma van Lokaal Belang zal niet leidend zijn in haar beslissingen. "Vooralsnog zal ik verdergaan als zelfstandig raadslid."

Het partijbestuur van Lokaal Belang laat desgevraagd weten niet te willen reageren op de kwestie.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.